Etiketa: is_tag

Pse Basha nuk u bë lider?, dhe dështimi i PD.
Nga: Xhemal Uruçi/ Lulzim Basha pasi ishte poshtëruar një here ne Zgjedhjet Parlamentare ne 2017-ten. Tani, m.q.s i ishte dorëzuar pronësia e Partisë, do të provoje shansin e dyte: Te largoje R...
Basha gënjen demokratët si laraska me ‘hallatet e demit’.
Nga: Myslim Murrizi, Deputet i PD Boll u talle me demokratët, zoti Basha. Mos i mashtro më, duke i mbajtur me shpresë si laraska me ‘hallatet’ e demit. Foli hapur dhe troç ,se halli yt dhe i...
Zhvlerësohet dekreti. Edhe aleatët e Bashës që kërkonin ‘zgjedhje në 13’ e lënë atë punë, nisen me pushime.
Deri dje, partitë aleate të PD, PAA, PR dhe LSI, kanë kërkuar zgjedhje në 13 tetor ‘sipas dekretit të presidentit’. Kanë kërkuar ‘me këmbë të kalit’, siç thuhet në Shkodër, ‘o zgjedhje sipas dekre...
Boll është boll, doktor! Shpëto PD nga shkatërrimi dhe hapi rrugë garës.
Çdo histori ka një fillim dhe mbarim. Dhe në politikë shumë njerëz ngjisin shkallët e karrierës dhe ngelen në historinë politike për bëmat apo dhe gjëmat e tyre. Ndoshta, tani ka ardhur koh...
Ja si po bie kupola e Drejtësisë që ishte e lidhur me pushtetin PD-LSI…
Ndërkombëtarët duket se po rrëzojnë kupolën e lidhur me aferat PD-LSI në drejtësi. Deri më tani kanë ngelur në veting 68 gjyqtarë dhe prokurorë, shumica e të cilëve kanë pasur lidhje me PD-LSI ...
NË SHTATOR NIS LËVIZJA “BASHA IK”.
-Exsklusive nga Real Story/ Në shtator nis lëvizja “Basha ik”, një revoltë e organizuar nga të mënjanuarit e PD, të cilët pas zgjedhjeve të 30 qershorit, kanë qenë mjaft kritikë me qëndrimet e ...
A prapë t’i mashtrojë Luli demokratët edhe pas 30 qershorit?
Nga: Ibsen Elezi* Debat i madh mes demokratëve për mosdorëzimin e bashkive ( pas rastit Kavajës ku pritej “rezistencë” e fortë). Pa i dal më mbrojtje asnjë kryetari bashkie dhe pa u marr me ...
VALLË KU E GJEN KURAJËN LULI QË DEL NË RRETHE E GËNJEN DEMOKRATËT
Nga: Edvin Kulluri Edvin Kulluri, ish-anëtar i Këshillit Kombëtar Demokrat në një interviste ekskluzive për AlpeNeës.al shprehet mbi përplasjet me kryetarin e PD, Lulzim Bashën e zërat kundër n...
Fatmir Mehdiu veçohet nga PD: ‘Jemi gati të hyjmë në zgjedhje…, kundërshtarin politik nuk e zgjedhim ne’.
Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka deklaruar se do të marrë pjesë në zgjedhjet e 13 tetorit. Sipas tij, detyra e forcave politike, është që të respektojnë Kushtetutën. “Padyshim që do ...
SHTOHEN ZËRAT KUNDËR BASHËS. ISH MINISTRI I BERISHËS: PD RREZIKON TË ASGJËSOHET SI ALTERNATIVË
Ish ministri i Arsimit në qeverinë “Berisha”, Myqerem Tafaj i shtohet listës së kritikëve ndaj Bashës brenda PD-së. Në një analizë të stuatës në të cilën gjendet PD pas zgjedhjeve të 30 qershorit,...