Etiketa: protesta

Protesta në Amerikë pas zgjedhjes së Trump si President
  (FOTO: Protesta në New York, mijëra votues anti- Trump kaluan natën në rrugë) Mijëra protestues kanë dalë rrugëve në disa qytete të Shteteve të Bashkuara dhe po protestojnë kundër zgj...
Kapuçonet e zeza: Polaket fituan betejën, jo luftën!
  Ndonëse qeveria polake u tërhoq për ndalimin thuajse total të abortit, kjo e drejtë e grave në Poloni mbetet e brishtë përballë presionit të kishës katolike që intensifikohet përditë… kë...
Qytetarët në protestë, mediat i bojkotojnë; i drejtojnë kamerat te “sukseset” e kryeministrit
Në Bulevardin e Madh të Tiranës po zhvillohet një protestë e mijëra qytetarëve kundër ligjit të qeverisë për importimin e plehrave; por ekranet televizive të vendit nuk kanë asnjë kamera këtu. Të ...
Shoqëria Civile korrekton ambasadën e SHBA në Tiranë
  Më herët, Ambasada e SHBA me anë të një mesazhi ka informuar gjithë qytetarët amerikanë që jetojnë në Tiranë për protestën e nesërme. Në mesazhin e Ambasadash thuhet se qytetarët duhe...
Qeveria kundër protestës, Opozita – as këndej as andej, pret shoqërinë civile
Nga L. Skiro Nesër do të zhvillohet një protestë popullore kundër ligjit të qeverisë për importimin e plehrave nga jashtë vendit, që të riciklohen këtu. Protesta është e “nëndheshme”, dmth., jo...
Nata e tretë e demonstratave në Charlotte
Në Charlotte në Karolinën e Veriut kanë vijuar protestat mbi vrasjen e një afro-amerikani nga oficerët e policisë. Për shkak të përshkallëzimit të dhunës, policia vendosi një orar pas të cilit nuk...
Kuvendi, me vetëm 63 vota, miraton ligjin për importin e plehrave
  Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar sot një nga ligjet më të diskutuara prej dy dekadash, ligjin për importimin e mbetjeve të riciklueshme nga jashtë vendit. Ky është një ligj që është para...
Nata e protestës dhe gjendjes së jashtëzakonshme në Charlotte/ VIDEO
Guvernatori i North Carolina ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në qytetin Charlotte, ndërsa ankthi rreth vrasjes së një personi nga polici zezak, vazhdon. Dhuna nuk pushoi asnjë sekondë gj...
Nikolas Gejxh vjen në Himarë,… për protestat?
  Nikolla Gejxh, aktivisti i njohur i çështjeve të Vorio Epirit ka zbarkuar këtë fundjavë në Himarë për ti dhënë një shtytje banorëve të zonës që të ngrihen në një protestë të dielën në or...
Faqja 25 prej 25« E para...10...2122232425