Etiketa: is_tag

“Ministrat, jo më lidhje me tenderat”, Rama njofton krijimin e shoqërisë së re: Asistohet nga partnerët evropianë
“Duke u kthyer te prokurimet publike, ne nuk na mjafton kaq. Ne kemi hedhur një hap tjetër përpara. E ka hedhur kjo shumicë me propozim të qeverisë për të krijuar shoqërinë publike të operatorit t...
Rama: Përgjegjësia morale predikohet nga njerëz të izoluar në ballkone
Kryeministri Edi Rama ka theksuar gjatë fjalës së tij se përgjegjësia para ligjit është individuale, ndërsa llogariadhënia intistucionale. Ai ka deklaruar se përgjegjësia morale predikohet nga ...
Ceremonia e nderimit të Ali Ahmetit/ Rama: Punoi për përparimin e të drejtave të shqiptarëve, një mësim për të gjithë ne
Ali Ahmeti, është nderuar “Qytetar nderi i Tiranës”. Kryeministri Edi Rama ka vlerësuar kontributin e tij për shqiptarët ndër vite. Gjithashtu kreu i qeverisë nënvizoi se puna dhe përkushtimi i...
“Jam me Mamicën dhe Vrana Kontin”, çfarë paralajmëron Rama nga ‘Ballkoni i Perëndisë’
  Mesdita e kësaj të marte, kryeministrin Edi Rama e gjeti në “Bunin e Bajraktarëve” në Bogë. I shoqëruar nga Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin e njëkohësisht drejtuese p...
“Na duhet turizëm cilësor, jo shifror”, Rama: Turizmi solli 4.2 miliardë euro në vitin 2023
Kryeministri Edi Rama ka mbledhur ministrat dhe kryebashkiakët në kuadër të sigurisë për turistët. Gjatë falës së tij kreu i qeverisë u shpreh se Shqipërisë i duhet një turizëm cilësor dhe jo s...
Tërhiqet RAI3, anulohet pjesa e dytë e reportazhit për marrëveshjen e emigrantëve
Ndonëse u paralajmërua gjatë gjithë javës se të dielën do të kishte një pjesë të dytë të reportazhit për marrëveshjen Rama-Meloni për emigrantët, RAI 3 ka zgjedhur të mos e transmetojë atë për pub...
Meloni sulmon “Report” në RAI-3: Më synuan mua duke shtrembëruar portretin e Shqipërisë, solidaritet me Tiranën!
Kryeministrja Italiane Giorgia Meloni ka sulmuar televizionin italian publik, RAI 3, duke thënë se dokumentari kritik ndaj Shqipërisë është një shtrembërim, që ka pasur si shënjestër vetë Melonin....
“Jo interpelancë me Bardhin”, Rama: Janë autorë të prapaskenës së emisionit skandaloz në “RAI 3”
TIRANË- Në parlamentin e Shqipërisë nuk do të zhvillohet një interpelancë me kryeministrin për tu përgjigjur akuzave të opozitës pas dokumentarit kritik që televizioni publik RAI 3 transmetoi. ...
Emisioni në RAI 3, Rama ‘letër’ Ranuccit: Hodhët një tjetër hap fals
Kryeministri Edi Rama a reaguar sërish ndaj Sigfrido Ranucci, moderatorit të emisionit ‘Report’ në RAI 3. Rama i është përgjigjur deklaratave që Ranucci ka dhënë në një intervistë për Syri TV, ku ...
‘Ministra të Pushkatuar!’ Rama: Drejtësia s’është më pushkë politike! Tregon motivin pse do një mandat të katërt qeverisës
Kryeministri Edi Rama ftoi në podcastin e tij pedagogun e gazetarisë Mark Marku. Gjatë një bisede ‘pa dorashka’ të konceptuar në pyetje përgjigje mes tyre, kryeministri Edi Rama tregoi pse kërkon ...