Etiketa: is_tag

Marrëveshja për 2 komisionet hetimore/ Rama: Brenda kornizës së Kushtetueses. PS tre hapa përpara
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas marrëveshjes së arritur, ku Partia Socialiste është dakordësuar me “Rithemelimin” për ngritjen e dy komisione hetimore. Përmes një postimi në rrjetin social...
“Kam menduar të vras veten”, Zamira Kita rrëfehet për Podcastin e Ramës.
Aktorja Zamira Kita ishte e ftuar në podkastin “Flasim” të kryeministrit Edi Rama. Teksa ka treguar fillimet e karrierës së saj, ajo ka rrëfyer se ka pasur shumë momente të vështira, madje ka mend...
Mitsotakis sulmohet nga rusët në Odessa, Rama: ‘Këto janë provokime!’.
Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me sulmin rus ditën e djeshme pranë vendit ku presidenti ukrainas Volodymir Zelensky takoi kryeministrin grek Mitsotakis. Postimi: Ne dënojmë fuqis...
Rama: Baza e NATO-s element sigurie! Së shpejti, bazë detare në Porto-Romano
Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se baza ajrore taktike e NATO-s në Kuçovë është e një rëndësie e cila i tejkalon kufijtë e Shqipërisë. Në fjalën e tij në ceremoninë e inaugurimit të kësaj ba...
Alijev pret Ramën në Baku: Thellojmë bashkëpunimin në fushën e energjisë!
Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se Korridori Jugor i Gazit e ka bërë Europën më të sigurt. Në fjalën e tij në Samitin e 10-të të Korridorit Jugor të Gazit që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit,...
Rama nga Azerbajxhani: Synojmë të ndërtojmë një qendër të gazit natyror të lëngshëm në Vlorë.
Kryeministri  Edi Rama ndodhet në Baku të Azerbajxhanit, si i ftuar nderi i Presidentit Ilham Alijev, për të adresuar Samitin e 10-të të Korridorit Jugor të Gazit, si edhe për të diskutuar për ecu...
Rama në Azerbajxhan: Korridori jugor i gazit e ka bërë Evropën më të sigurt. T’i orientojmë investimet drejt energjisë së ripërtëritshme
“Nuk mund të jem më i përulur sesa kaq nga mikpritja që më është ofruar sot. Dhe nuk mund të ndihem më i nderuar nga fjalët që presidenti përdori për të përshkruar natyrën e marrëdhëniet midis Aze...
Anëtarësimi në BE, Rama me Varhelyin: Edhe pse Greqia na bllokoi, ne nuk humbëm kohë
Edi Rama: Dua të shtoj diçka asaj që tha komisioneri që ka të bëjë me thelbin, jo me procedurat. Ne vazhdojmë të punojmë çdo ditë me komisionin, si të ishim duke negociuar gjithkça që duhej negociuar ...
“Rajoni, larg duarve të Rusisë”, Rama: Armë për Ukrainën? Të gjithë i thanë ‘Po’ propozimit të Zelenesky
Rama: Dje patën një samit shumë të mirë, por edhe zhvilluam diskutime të mira. Ai samit tregoi dicka që është e rëndësishme që të gjithë ishin këtu, Rajoni ishte larg duarve të Rusisë dhe ishte kë...
Samitin BE-Ballkani Perëndimor/ Rama për Planin e Rritjes: Ambicia jonë të aplikojmë në qershor në zonën euro!
Në samitin e Ballkanit Perëndimor me BE-në për Planin e ri të Rrijtes, që po zhvillohet sot në Tiranë, kryeministri Edi Rama shpalosi ambicien e Shqipërisë për të qenë gati në qershor për të aplik...