Etiketa: is_tag

Kryebashkiaku i Athinës, presion bizneseve: Askush të mos i japë një ambient Ramës për takimin e së dielës!
Mediat greket kanë sulmuar sot Kryeministrin Rama duke theksuar se “ai mbetet pa shtëpi deri sot…”, duke iu referuar faktit se nuk ka gjetur ende një vend ku të zhvillojë takimin e parashikuar dit...
Dita e Evropës, Rama: Shqipëria, më afër se kurrë ëndrrës së vjetër
Sot është Dita e Europës, ditë për të festuar paqen dhe unitetin në të gjithë kontinentin. Origjina e kësaj dite daton në vitin 1950, kur Evropa ishte ende duke u shëruar nga pasojat shkatërruese ...
Tubimi i Ramës në Athinë “tërbon” grekët, deputeti i Mitsotakis: Ta ndalim, siç Merkel ia bëri Erdoganit
Në Greqi nuk e kanë pritur aspak mirë këmbënguljen e kryeministrit Edi Rama për të zhvilluar takimin e 12 majit me emigrantët shqiptarë që jetojnë e punojnë në shtetin helen. Pas raportimeve të...
“Vija me drejtësinë, vetëm e kuqe”, Rama: Kush ushqehet me korrupsion është mollë e kalbur!
Në fjalën e tij të gjatë, para grupit parlamentar dhe ministrave të kabinetit, kryeministri Rama ishte I prerë me të vetët: kush shkel në dërrasë të kalbur, duke iu referuar këtu korrupsionit, pun...
“Ministrat, jo më lidhje me tenderat”, Rama njofton krijimin e shoqërisë së re: Asistohet nga partnerët evropianë
“Duke u kthyer te prokurimet publike, ne nuk na mjafton kaq. Ne kemi hedhur një hap tjetër përpara. E ka hedhur kjo shumicë me propozim të qeverisë për të krijuar shoqërinë publike të operatorit t...
Rama: Përgjegjësia morale predikohet nga njerëz të izoluar në ballkone
Kryeministri Edi Rama ka theksuar gjatë fjalës së tij se përgjegjësia para ligjit është individuale, ndërsa llogariadhënia intistucionale. Ai ka deklaruar se përgjegjësia morale predikohet nga ...
Ceremonia e nderimit të Ali Ahmetit/ Rama: Punoi për përparimin e të drejtave të shqiptarëve, një mësim për të gjithë ne
Ali Ahmeti, është nderuar “Qytetar nderi i Tiranës”. Kryeministri Edi Rama ka vlerësuar kontributin e tij për shqiptarët ndër vite. Gjithashtu kreu i qeverisë nënvizoi se puna dhe përkushtimi i...
“Jam me Mamicën dhe Vrana Kontin”, çfarë paralajmëron Rama nga ‘Ballkoni i Perëndisë’
  Mesdita e kësaj të marte, kryeministrin Edi Rama e gjeti në “Bunin e Bajraktarëve” në Bogë. I shoqëruar nga Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin e njëkohësisht drejtuese p...
“Na duhet turizëm cilësor, jo shifror”, Rama: Turizmi solli 4.2 miliardë euro në vitin 2023
Kryeministri Edi Rama ka mbledhur ministrat dhe kryebashkiakët në kuadër të sigurisë për turistët. Gjatë falës së tij kreu i qeverisë u shpreh se Shqipërisë i duhet një turizëm cilësor dhe jo s...
Tërhiqet RAI3, anulohet pjesa e dytë e reportazhit për marrëveshjen e emigrantëve
Ndonëse u paralajmërua gjatë gjithë javës se të dielën do të kishte një pjesë të dytë të reportazhit për marrëveshjen Rama-Meloni për emigrantët, RAI 3 ka zgjedhur të mos e transmetojë atë për pub...