Etiketa: is_tag

Moska dëbon dy diplomatë shqiptarë. Shqipëria: “E prisnim”.
Ministri i Jashtëm i Rusisë, lavrov ka thërritur sot ambasadorin e Shqipërisë në Moskë, ku i ka komunikuar se dy diplomatë shqiptarë shpallen ‘a non grata’ dhe se duhet të largohen menjëherë drejt...
Kotzias, ‘anëtar pas dere i familjes’ nis vizitën në Tiranë, në këmbë të kryeministrit të munguar.
Ishte shpallur vizita e kryeministrit të Greqisë, Tsipras, për ditët e celebrimit të pashkëve Ortodokse më 8 prill, por kjo nuk ndodhi. Vizita e kryeministrit u anulua. N këmbë të tij ka mbërritur...
“Ujku i Detit” është nga Patosi
Met Kanani, i cilësuar nga Turqia si ‘Eskobari shqiptar’, i arrestuar të martën pas 6 muajsh hetime, “është një ndër eksponentët e trafikut të drogës më të fuqishëm të jugut, me origjinë nga Patos...
Mbi 22 mijë shqiptarë, ose 1% e popullsisë, kërkuan azil në vendet e BE në 2017
Të dhënat e reja të publikuara nga Eurostat tregojnë se gati 1% e popullsisë shqiptare kërkoi azil për herë të parë në vendet anëtare të BE-së gjatë vitit të kaluar. Numri i shqiptarëve që apli...
STUDIMI I FMN: Shqipëria ka ‘adoptuar’ varfërinë; edhe në vitin 2020 do të jemi më të varfrit e kontinentit.
Të ardhurat për frymë të Shqipërisë në vitin 2022 pritet të arrijnë në 6,206 dollarë, nga 4,520 dollarë që ishin në vitin 2017, sipas statistikave të publikuara nga Fondi Monetar Ndërkombëtar. Ndo...
Federico Cafiero De Raho: Atë që nuk e bëri mafia Italiane, e bëri krimi shqiptar, ‘penetroi deri në Veri’.
Prokurori Kombëtar italian i Antimafias dhe Antiterrorizmit, Federico Cafiero De Raho , pas takimit me kryeprokuroren e përgjithshme shqiptare Arta Marku, në një prononcim për mediat ka nënvizuar ...
‘Spiuni’ i negociatave ishte pushuar nga puna ‘për spiunazh’.
-Ministria thotë se ka qenë me NATO-n. Por kjo nuk ta heq të keqen si spiun. Tusk është president i KE, por i kërkuar nga gjykata e vendit të tij, Poloni- Artur Meçollari, emri i të cilit shfaq...
Krimi shqiptar në Itali bashkëpunon me Ndraghetën, Sacra Corona Unita etj.
-Federico Cafiero De Raho, Prokurori kombëtar i Antimafias dhe Antiterrorizëm, u prit sot paradite nga prokurorja e përgjithshme zonja Arta Marku-. "Kemi folur për hetimet në vazhdim. Kemi evid...
Gjermania, jo si në fillim; tani Merkel ka rezerva të mëdha ndaj qeverisë së Shqipërisë
(Foto Arkiv)/ -Hapja e negociatave me BE, Hahn tha: “Gjermania ka rezerva të mëdha në rastin e Shqipërisë”- Komisioneri i BE-së, Johannes Hahn, i tha gazetës gjermane"Die Ëelt" se shqiptarët...
“Mund të shesim mend sa të duam’, por Rama ‘të zhvillojë Shqipërinë’, ka thënë Haredinaj
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova nuk ka nevojë për leksione nga askush, duke komentuar fjalimin e Edi Ramës në Kuvendin e Kosovës me rastin e 10-vjetorit të Pavarësisë...