Etiketa: is_tag

Ç’TË BEJMË KUR S’KEMI Ç’BËJMË?!…
Frrok Çupi/ E dini pse u sajua në Korçë mbledhja e dy qeverive Kosovë dhe Shqipëri? Se nuk kishin çfarë bënin... Çfarë të bënte qeveria e Kosovës, të qëndronte në Kosovë?... Edhe mundej, por kur u...
Pse e mashtrojnë publikun?!…
Nga: Sabah Jemishta/ U bë ca kohë, duke filluar me një... si Ngjela, por në vazhdim, tërë arsenali mediatik i qeverisë, dhe këto kohët e fundit, edhe ndonjë segment i opozitës, i paraqesin publikut...
Ministri Minniti thotë se te ne ‘nuk ka të paprekshëm’! Si në ‘në shtëpinë e viktimës mos përmend litarin’.
Nga: Laert Skiro/ Mbaj mend një reportazh të BBC , publikuar gjatë periudhës së nxehtë kur kërkoheshin kriminelët e luftës në Serbi, sidomos Karaxhiq dhe Mlladiq. Në fshatin e lindjes së Radova...
Shqipëria bie me 7 vende në “Doing Business 2018”; keq me energjinë, taksat dhe lejet e ndërtimit
Shqipëria ka humbur 7 vende në raportin e Bankës Botërore “Doing Business 2018 ” duke u renditur  e 65-a ndërkohë që një vit më parë ishte në vendin e 58 mes 190 ekonomive të marra në vlerësim- ra...
Shtetet fqinje, anëtare të BE, na rrethojnë si ‘të droguar’. Reagon edhe Greqia.
Ps deklaratave të forta mbi rrezikun e që sjell për Italinë Shqipëria si prodhuesi më i madh i drogave, të bëra nga kreu i Antimafias Italiane, Franko Roberti, ku kërkoi ‘betejë në çdo front, me t...
Pedagogu shqiptar i arrestuar në Malajzi ka rekrutuar 20 shqiptarë për ISIS. VIDEO
Pedagogu me origjinë shqiptare i teologjisë, i arrestuar në Malajzi për akte terroriste në bashkëpunim me ISIS, ka rekrutuar 20 shqiptarë si ushtarë të ISIS. Këtë raporton ABC News. Klodian Zai...
Breitbart News: Shtetet e Bashkuara i thotë Shqipërisë se lufta kundër krimit të organizuar është sfida kryesore.
Lufta kundër krimit të organizuar mbetet sfida më e vështirë dhe më e madhe e Shqipërisë, tha të Hënën ambasadori i Shteteve të Bashkuara në vend. Duke folur në Shkollën e Magjistraturës që pro...
PËRRALLA, PARA GJUMIT, E BE-së
Frrok Çupi/ E dini se BE na tregon përralla?... Mos u zgjo trembshëm kur të dëgjosh fjalën ‘përrallë’. Sepse ti mund të trembesh, në qoftë se je i ‘racës’ që nuk e  pranon të vërtetën për shefin. Tan...
Mbërrijnë 6 nga 248 mjetet e blinduara ushtarake, dhuratë nga Shtetet e Bashkuara.
Shtetet e Bashkuara i dhuroi Shqipërisë 6 mjeteve të para të blinduara 'Hamvi' me vlerë 300 mijë dollarë. Pjesë e paketës së mjeteve të blinduara janë 248 mjete me vlerë 12 mln dollarë, ku Shqipër...
‘Blindohet’ Strumica para ndeshjes së futbollit Maqedoni-Shqipëri
Edhe pse ndeshja e futbollit Maqedoni-Shqipëri do të zhvillohet sonte në një stadium me një kapacitet prej vetëm 6500 tifozët, masat e marra nga policia maqedonase janë mjaft të larta dhe kjo ësht...