Etiketa: is_tag

Kallëzimi në SPAK i Aleancës për Teatrin ndaj Luigi Soreca-s, është blof! Kreu i delegacionit të BE ka imunitet diplomatik!
Koment/ Aleanca për mbrojtjen e Teatrit Kombëtar ka dorëzuar sot në SPAK një padi për ambasadorin e Bashkimit Europian, Luigi Soreca, të cilin e akuzon se ka tentuar që të ushtrojë ndikim te Gj...
SPAK mësyn në Ministrinë e Brendshme! Arrestohen ish-drejtoresha e prokurimeve publike dhe 7 zyrtarë e ish zyrtarë!
Tetë zyrtarë dhe ish-zyrtarë të Ministrisë së Brendshme janë arrestuar ditën e sotme dhe një tjetër është lënë në 'arrest shtëpie', pasi një operacioni antikorrupsion nga SPAK, në lidhje me abuzim...
Kim-prokurorëve: Dyfishoni përpjekjet në luftën kundër korrupsionit! Kraja: Arrestimi i Tushes, vetëm fillimi
Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim i ka dërguar një mesazh të fortë prokurorëve, që të dyfishojnë luftën kundër korrupsionit. Për këtë, ajo solli në vëmendje urdhjen e presidentit Biden që paralajmër...
Ambasadorja Yuri Kim: ‘Nëse jeni të përfshirë në korrupsion, tani është koha për në burg’…
Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka reaguar në lidhje me arrestimet që ka bërë SPAK, ditën e sotmë në Lushnjë, ku mes të arrestuarve është edhe kryebashkiaku Fatos Tushe. Me anë të në pos...
Arrestimi për korrupsion i kryetarit të Lushnjës, Rama: ‘Nga PS nuk do ketë asnjë mbrojtje, s’bëhemi mbulesa e akujt!’
- "Nga PS nuk do ketë asnjë mbrojtje"! Është krye reagimi i kryeministrit Edi Rama lidhur me operacionin e SPAK ku në pranga ka rënë edhe kryebashkiaku i Lushnjes, Fatos Tushe. Rama tha se ai do t...
LAJM I FUNDIT/ Operacioni i SPAK në Lushnjë, arrestohet Fatos Tushe, kryetar i Bashkisë dhe10 të tjerë.
Kryebashkiaku i Lushnjës Fatos Tushe, është arrestuar sot nga Policia, pasi Prokuroria Speciale SPAK ka firmosur urdhër-arreste për të dhe disa persona të tjerë, të dyshuar të gjithë si funksionar...
Prokurori i SPAK paralajmëron: ‘Do të bllokojmë çdo pasuri kriminale, kushdo që ta ketë!’
Shefi i Prokurorisë Speciale SPAK, Arben Kraja ka dhënë një mesazh të fortë sot për zyrtarët lokalë dhe vendorë të përfshirë në tendera të paligjshëm, apo tendera ku ka shkelje flagrante të ligjit...
4 ‘të penduar’ zbërthejnë organizatën e trafikut ndërkombëtar të drogës. Drejtoheshin nga 2 familje mafioze në Kavajë e Vlorë
4 'të penduar' që më pas u bënë bashkëpunëtorë të drejtësisë, të katërt në rangje të larta të grupeve mafioze e kriminale, i kanë dhënë 'dorën' më të madhe SPAK-ut i cili ka goditur në shenjë dhe ...
Merrte para për të favorizuar kriminelët/ Arrestohet kryeprokurori i Kukësit, Edmond Karriqi
Përgjime të Prokurorisë Speciale kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar kjanë çuar në arrestimin e drejtuesit të prokurorisë së Kukësit Edmond Karriqi. Prokurori akuzohet si i përfshirë në k...
Prokurori i arrestuar Sali Hasa/ SPAK gjen miliona lekë e mijëra euro në shtëpinë e tij.
Prokurori i Sarandës, Sali Hasa,  u arrestua pak ditë më parë me urdhër të Gjykatës së Posaçme, pasi SPAK e akuzonte atë për korrupsion. Sali Hasa dyshohet se ka marrë rryshfet për të pushuar çësh...