Etiketa: is_tag

Lëvizja për Universitetin denoncon ‘12 sulme rrugaçërie politike’ brenda protestës dhe përmend PD- në.
“Lëvizja për Universitetin” ka reaguar pas largimit me forcë nga studentët të pedagogut Jani Marka. Lëvizja Për Universitetin deklaron: “Sot, për të tretën ditë radhazi, studentë dhe veprimt...
Studentët: Protesta hyn në fazë dhune dhe lufte klasash. Largohet me forcë një pedagog ‘i kuq’.
Një nga pedagogët e rinj të Shkencave Sociale, Jani Marka, pjesëmarrës në protestën e studentëve, nuk është lejuar të flasë, i është marrë mikrofoni nga dora dhe është shtyrë me forcë që të largoh...
Ministre e Arsimit pyet: ‘Si mund të protestohet, por nuk dialogohet? Po pres studentët për dialog!”
“Prej tre ditësh dëgjoj çfarë nuk dëgjoj dhe përpiqem vetëm të komunikoj qetësisht kur më jepet mundësia- shkruan ministre e Arsimit, Lindita Nikolla nw facebook. Prej tre ditësh i përgjigjem p...
Studentët protestues nuk lejojnë banorët e ‘Astir’ që të bashkohen me ta.
Banorët e Astirit duan t’i bashkohen protestës së studentëve që po zhvillohet para Ministrisë së Arsimit, por studentët nuk i kanë lejuar. Disa prej studentëve protestues thanë për A2 se ata nu...
Prokuroria nis hetimin mbi tenderin e ‘Unazës së Re’
Prokuroria e Tiranës po kryen veprimet hetimore në lidhje me faktet e bëra publike mbi rregullshmërinë e veprimeve të kryera për ndërtimet e planifikuara në Unazën e Re. Verifikimi bëhet për ve...
FUNNY/ Gjendet një grua nga ‘Berati’ që thotë ‘nuk duam drita as ujë’. Kjo ndan ushqim për studentët.
Studentëve që protestuan në mënyrë masive kundër disa vendimeve të qeverisë, u është bashkuar edhe një grua me ushqime që ka menduar se studentët po protestojnë kundër urisë. Që prej disa ditës...
Studentët, edhe sot në protestë; nisen drejt selisë së Ministrisë së Arsimit
Studentët e Universiteteve të Tiranës kanë marrë rrugët drejt selisë së Ministrisë së Arsimit. Nga Fakulteti i Ekonomisë grupe studentësh kanë zënë rrugën e Elbasanit, studentët e fakultetit të...
Qeveria do të shfuqizojë vendimin sipas kërkesës së studentëve. Ministre Nikolla flet para rektorëve të Universiteteve.
Protesta e studentëve ia  ka arritur të bindë qeverinë për të shfuqizuar që sot VKM për provimet e mbartura. Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla ka folur para mediave dhe ka bërë të ditur vendimi...
Studentët e 4 Universiteteve publike mblidhen rreth Ministrisë. Dirigjohen me të njëjtat parulla si në vitin ’90.
  -Parulla kryesore që hedhin studentët është: ‘E duam Shqipërinë si gjithë Evropa’.- Në ditën e dytë të protestës së tyre, Studentët e Universiteteve Publike  protestojnë  kundër vendo...
Studentët e Universitetit të Tiranës para Ministrisë. Sot e pranojnë ‘tryezë dhe mirëkuptim’.
Të gjithë fakultetet e Universitetit të Tiranës janë bashkuar tek Politekniku dhe kanë nisur marshimin në Bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’ për të mbërritur në orën 10:00 para godinës së Ministrisë ...