Etiketa: is_tag

Opozita më e gjerë turke bashkohet kundër presidentit Erdogan për zgjedhjet e qershorit.
( FOTO: Meral Akşener, lidere e partisë ''İyi" dhe Kemal Kılıçdaroğlu, kryetar i partisw Populli Republikan (CHP). Fotograf: Adem Altan/AFP/Getty Images)/  Partitë kryesore të opozitës në Turqi...
O ‘këta mund të jenë binjakë’, ose Rusët votuan nga dy herë të Dielën. Shikoni fotot
Reporterët kanë fotografuar atë që duket e do të jetë provë  se njerëzit në Rusi kanë votuar nga dy herë për zgjedhjet presidenciale të të dielës. Vladimir Putin u kthye në pushtet në fund të javë...
Zgjedhjet në Itali: ‘5 Yjet’ del e para, por qeverinë e krijojnë Berluskoni- Salvini.
Parashikimet e para të exit polleve tregojnë për një votë masive për partitë populiste me Lëvizjen "5 Yjet" (M5S) që si parti e vetme bëhet më e fuqishmja, ndërsa koalicioni i i partive konservato...
VOTUESIT ITALIAN BËHEN GATI TË SHKUNDIN BE-në ME FITOREN E PARTIVE EUROSKEPTIKE
Italianët janë gati për zgjedhjet e një qeverie të re euroskeptike dhe anti- emigracion ditën e Diele. Pritet që partitë euroskeptike dhe anti- emigracion të dominojnë rezultatin e zgjedhjeve, sip...
IRONIA/ Agron Duka pyet: Sa palë zgjedhje blihen me 180 mln euro?
Ish-deputeti i Kuvendit të Shqipërisë dhe aktualisht kryetar i PAA,  Agron Duka, ka ironizuar kapjen e sasisë rekord të kokainës mbrëmjen e djeshme, duke ngritur hipoteza se pas saj mund të jenë t...
Presidencialet në Çeki: Zeman, anti- emigracion, mund Drahos; fiton mandatin e dytë.
Presidenti Çek, Milos Zeman ka fituar mandatin e dytë pas një rezultati të ngushtë kundër rivalit Jiri Drahos. Zoti Zeman, i cili kundërshton me forcë emigracionin dhe kritikon sanksionet e BE ...
Qendra e Djathtë e Italisë hap valvulat e fushatës: “Jo më ‘Skllavë të Europës’!”.
Lideri i partisë së parë konservatore të Italisë, “The League” ka nisur fushatën e sulmit të fortë për zgjedhjet e ardhshme. Ajo bazohet në sovranitetin kombëtar sipas stilit të Donald Trump dhe B...
BE në panik pas humbjes në Berlin
*Pierre Moscovici, përgjegjës për euron në KE: Futja e AfD-së në Bundestag është një "shok" i vërtetë. *Orban i Hungarisë uron forcat politike anti- emigracion. *Sebastian Kurz,, kryeministër i Au...
UPDATED/Zgjedhjet në Gjermani: Merkel fiton mandatin e katërt.
Kancelarja Gjermane , Angela Merkel është rizgjdhur për mandatin e katërt në zgjedhjet federale, sipas sondazheve. Aleanca e saj CDU/CSU ka fituar 32.5% të votave, duke mbetur partia më e madhe...
Nesër zgjedhjet në Gjermani. Merkel piu kafen e mbylljes së fushatës.
Kancelarja Gjermane, Angela Merkel, rrufiti kafen e fundit të fushatës elektorale me punëtorët në Berlin, dhe iu bëri thirrje që të ruajnë momentin e orëve të fundit para votimeve në vend. Agje...