Surroi tallet me deklaratat e Ramës dhe Thaçit: ‘Nuk e mbani dot shtëpinë tuaj?!…’.
Ish-udhëheqësi i partisë së shuar, ORA, Veton Surroi është tallur me deklaratat e Presidentit Thaçi dhe Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, për...
VDEKJA E DYTË E HEROIT
  Frrok Çupi/ Hero është edhe vetë armiku. Në rastin tonë politik- Opozita është edhe armik, edhe hero për qeverinë që buron nga origjinë k...
KADARE,HENRI DHE GARDIANI I AUSHVICIT.
Agim Xhafka/ Para ca ditësh Henri Çili iu drejtua me një letër të hapur Ismail Kadaresë ku i kërkonte që ai me autoritetin e një kolosi letrar ...
OSBE/ODIHR: Para të paligjshme, grupe kriminale dhe përdorimi i shtetit- Ja rreziqet kundër zgjedhjeve.
Misioni i OSBE/ODIHR ka publikuar një raport paraprak për zgjedhjet e 18 qershorit në Shqipëri ku ndër të tjera theksohet se do të mbërrijnë 30 vë...
LUFTA MBAROI, POR ËSHTË E VËSHTIRË
  Frrok Çupi/ Tani ndodhen të gjitha në fund të betejës, ose edhe në fushë të betejës. Lufta ka mbaruar pa u dukur. Qeveria është dorëzuar,...
Rama do mbesë si ‘peshku pa ujë’, i vetmuaredhe nga vetja.
Nga: Nard Ndoka/ Rama duket i vendosur në 'trimërinë' e tij, kundër të gjithëve. Kundër opozitës, kundër institucioneve, kundër aleatëve dhe ...
Një sinjal për qeveritë që helmojnë njerëz.
Frrok Çupi/ Ku po shkojnë qeveritë që helmojnë njerëz?... Presidenti Trump urdhëroi sot në mëngjes, (ora 2.00- sipas orës sonë) sulmin ajror me ...
Pse paska nevojë për kaq shumë lëvizje? Si piktura e Edi Ramës…A nuk lëmë dot pushtetin?!
(FOTO: Pikturë e piktorit kryeministër Edi Rama: Stuhi, dema në sulm, tokë e çarë... si në ndërrimin e qeverisë)/ Vritas.com.al/ Sa shumë lë...
Maxhoranca nuk ka më derë; kryeministri trokiti sot për herë të fundit
Nga: Veritas.com.al/ Sot kryeministri Edi Rama ka trokitur q në mëngjes në derën e aleatit Ilir Meta- kryetar i LSI në koalicion dhe kryetar i ...
Përditë i njëjti lajm
Frrok Çupi/ Sot- lajmi i djeshëm; dje- i njëjtë me lajmin e pardjeshëm. Ja lajmi i parë, i përsëritur: “Lëvizja Socialiste për Integrim (...
Faqja 10 prej 14« E para...89101112...E fundit »