DINJITET I SHKELUR ME DASHJE
 Frrok Çupi/ Kur ke bërë atë rrugë aq të gjatë, si qenie humane, për të ndërtuar dinjitetin si vlerë themelore..., ke bërë ligje, ke ndërtuar etikë, ...
MORE!, PO Ç’INFEKSION KANË MARRË KËTA NË TRU?!
Frrok Çupi/ Ndryshe nuk mund të shpjegohet kjo që po ndodh, veçse me një infeksion të rrezikshëm e të pa njohur deri më sot. Këta po thonë se ‘nesë...
LUFTA MBAROI, LORDI I LUFTËS HESHTI
  Nga: Laert Skiro/ Edhe sonte po bie mbrëmja. Njësoj siç po ulet perdja e muzgut të një dite të kthjellët e të ftohtë, ashtu ka rënë perdj...
RA KJO BORË DHE NA FTOHU NERVIN E DHUNËS
  Koment nga: Leart Skiro Nuk thonë kot se zoti është me ne: Zoti e kuptoi se sot e nesër do të na kishin djegur në flakë këta që kanë djeg...
KËTU NDAHENI, TRIMA, MES ‘ARMIKUT’ PERËNDIM DHE MIKUT LULI+MONA+ILIR!
Frrok Çupi/ Këta ranë në përplasje me Aleatin e Madh, ranë sepse nuk përballuan Lirinë dhe Ligjin. Tani kërkohet ndihma juaj- e deputetëve skll...
KASTA JONË SUNDUESE DHE E DREJTA E DONALD TRUMP *
 Frrok Çupi U bënë dy vjet që presidenti Trump ka hyrë në Shtëpinë e Bardhë, por asnjëherë ‘kasta’ jonë politike nuk i është referuar doktrinës Tru...
FUNNY/ Deri në 15 nuk bëhet gjë, Luli….
Koment: Luli i ka çuar fjalë kryeministrit Rama, që nga Vlora, që kur të kthehet në Tiranë të ‘mos e gjej në kryeministri’. Mirë ia ka bërë, madje...
Rama zbulon se Berisha ka ‘vijë të kuqe’ për në Amerikë.
Gjatë punimeve në seancën plenare të Kuvendit të mbajtura sot, kryeministri Rama ka zbuluar se ish- kryeministri Berisha ‘ka vizë të kuqe,  dometh...
KA NJË MËNYRË PËR TË SHPËTUAR NGA SIGURIMSAT QË KAPIN SHTETIN
Nga: Astrit Patozi/ Çdo debat për spiunët apo bashkëpunëtorët e Sigurimit të Shtetit, që gëlojnë ende nëpër institucionet tona edhe pas 27 vjetësh,...
Qylsat e Lulit…
Nga Enkel Demi Asnjëherë nuk e kanë marrë më shumë seriozisht se kaq Lulzim Bashën, sa në këtë kohë, ku veç të tjerash ai lajmëron një demonstratë në...
Faqja 5 prej 20« E para...34567...1020...E fundit »