Johanna Deimel: PD-së së Bashës dhe LSI nuk u doli llogaria për ta çuar në paralizë jetën parlamentare
Nga: Deutsche Welle/ Johanna Deimel, eksperte për Ballkanin, për vite me radhë ka qenë zëvendësdrejtoreshë e Shoqatës së Europës Juglindore në ...
Roth, sekretar shteti në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë: ‘Opozita ka bojkotuar Demokracinë!’
Intervistë me Deutsche Welle/ Deutsche Welle: Ministër i Shtetit Roth, ju u takuat për herë të parë me Z. Cakaj, në rolin e tij si ministër i j...
Intervistë për Libero/ Rama: ‘Dua të çoj vendin tim në Europë!’
-Në të përditshmen italiane “Libero” është publikuar sot një intervistë e kryeministrit shqiptar, Edi Rama dhënë për drejtorin e kësaj gazete Piet...
Sandër Lleshaj: ‘Rusia është e interferuar në destabilizimin e rajonit tonë… Shqipëria nuk ka lëndë helmuese ushtarake!
Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka dhënë një intervistën për gazetarin Roland Qafoku, në emisionin “Debati në Channel One” ku ka folur lidhur ...
Rudina Hajdari mbyll dilemat: “Parlamenti është vendi i duhur… Babai im u përjashtua dy herë nga PD”. VIDEO
Intervistë e Zërit të Amerikës/ Në Tiranë, deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari, bëri të ditur se do të vazhdojë të marrë pjesë në p...
Robert Hand: Nga do të shkojë opozita?… Me tradhtarët që zbulon opozita bëhet revoltuese
Nga: Zëri i Amerikës/    Robert Hand, Këshilltari politik i Komisionit të Helsinkit, Robert Hand thotë se dorëzimi i mandateve nga ana e opozit...
Djegia e mandateve duket si një gjë alias shqiptare, kurrë nuk është dëgjuar.
(FOTO: Arkiv)/ -Intervistë me Alexandër Arvizu, ish- ambasador i SHBA/- Alexander Arvizu, ish-ambasadori i SHBA në Tiranë, ka dhënë një inte...
Hahn, zëdhënës i CDU/CSU në Bundestag: ‘Kufijtë Kosovë- Serbi mund të ndryshohen…’.
-Intervistë për Deutsche Welle/ DW: Progres pozitiv do të thotë edhe ndryshimi i kufijve? Hahn: Me ndryshimin e kufijve duhet vepruar me shu...
CDU/ CSU/ Florian Hahn: Nuk është Partia që vendos mandatet.., nëse ka njerëz të arsyeshëm plotësojnë Parlamentin.
Në intervistë ekskluzive me DW, zëdhënësi i grupit parlamentar CDU/CSU në Bundestag për politikat evropiane, Florian Hahn, për gjendjen aktuale në Shq...
KE: Të gjithë deputetët- në Kuvend! Vettingu shkon në drejtimin e duhur, partitë të negociojnë.
  Për Komisionin Europian, vendimi i opozitës për të djegur mandatet dëmton rëndë funksionimin e demokracisë në Shqipëri dhe shihet si jop...
Faqja 11 prej 23« E para...910111213...20...E fundit »