Rama për BBC: Afganët do qëndrojnë në Shqipëri derisa të marrin vizë nga SHBA! Pikëlluese që vende të NATO-s u mbyllën dyert
Kryeministri Edi Rama ka nisur mëngjesin e kësaj të mërkure me një bashkëbisedim në radio BBC me gazetaren Nuala McGovern, për të folur në lidhje ...
Intervista për ANSA/ Rama: Ballkani i Hapur është një mjet i ri drejt BE. Me afganët po sillemi si pjesë e NATO-s
Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për italianen “ANSA” ku ka folur për strehimin e afganëve në vendin tonë dhe vështirësitë që ven...
Gazetarja afgane ka frikë se talebanët do ta vrasin, ndërron adresë çdo ditë për t’u fshehur
-Gazetarja: "Nëse më gjejnë, do të më vrasin"- Një gazetare afgane po ndryshon vendndodhjen e saj çdo ditë për t'u fshehur nga talebanët, prej ...
Ardhja e afganëve/ Rama: Situata është kaotike, në Kabul nuk ka një koordinues
Kryeministri Edi Rama në një intervistë për ‘The Sunday Times’ u shpreh se ende nuk ka një mënyrë që t’i transportojnë njerëzit nga auroporti, mad...
Turistët “pushtojnë” Korçën: Kjo festë na mbledh nga të katër anët e botës!
“Kemi ardhur nga Gjermania enkas me familjen për këtë festë”. Kështu pohon një qytetar shqiptar që ka udhëtuar nga Gjermania enkas për festën e bi...
Rama: ‘Ne nuk harrojmë, kemi qenë dikur si talebanët sot. Evropa e sheh veten në dokumentaret e Netfix!’/BBC
Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për median britanike BBC në lidhje me strehimin e agfanëve në Shqipëri duke theksuar se ne kemi ...
Edi Rama: Afganët që do të vijnë në Shqipëri janë gra, gazetarë dhe mësues që kanë punuar me ushtrinë e SHBA
Kryeministri Edi Rama, në një intervistë për një media spanjolle, ka zbuluar për herë të parë se sa qytetarë afganë do të vijnë në Shqipëri vetëm ...
Një mijë afganë vijnë këtë javë, Rama për “El Periodico”: Nuk mund të qëndronim indiferentë!
Dy vendet e Ballkanit, Shqipëria dhe Kosova, kanë pranuar kërkesën e SHBA për të pranuar një pjesë të atyre afganëve që ikin nga talebanët, nis nj...
‘Talibanët të pamëshirshëm me ne, do na vrasin!’/ Përkthyesi afgan i komandove shqiptare
Gazetari i Top Channel, Muhamed Veliu ka mundur të identifikojë dhe intervistojë përmes telefonit njërin prej shumë përkthyesve afgan, që kanë...
Rama për The Guardian: T’u japim mundësinë afganëve që të marrin frymë sërish. E dimë çfarë është të jetosh në diktaturë’
Kryeministri i vendit, Edi Rama ka dhënë një intervistë për The Guardian ditën e sotme pas vendimit për strehimin e 2 mijë afganëve në Shqipëri....
Faqja 2 prej 2912345...1020...E fundit »