Fjalë nga Trieste… Dhe një pyetje për zotin Johannes Hahn*
( Në intervistën e Tv DW, nga gazetarja Adelheid Feilcke, komisionari Hahn tha fjalë pafundësisht mbi ‘samitin e Triestes’, siç u quajt një mbledh...
Selami: Basha, për reformën në Drejtësi hyri në Çadër, por e bllokoi Parlament
Eduart Selami, ish kryetar i PD dhe kryetar pë kryetar në zgjedhjet aktale,  tha në #DritaremeRudinën në Vizion Plus, se Basha ka qenë lideri që k...
Astrit Patozi: Opozita që bëri Basha, ishte komike
(Ish-nënkryetari i PD-së, Astrit Patozi duke folur  në emisionin ‘5 Pyetjet nga Babaramo”, është shprehur se tre ishin arsyet kryesore që e çuan P...
Kryetari i FRPD, Këlliçi, zbulon: “Ka një agjendë për shkatërrimin e PD”
Belind Këlliçi, kryetar i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, në studion e Ora News, tha se pa një analizë të plotë, PD-ja nuk mund të ngrihet....
Intervista/ Memia i sugjeron Bashës të ‘ndahet nga servilët’
Shaban Memia, ish-deputet i PD-së dhe një nga funksionarët e saj më jetëgjatë, këshillon Lulzim Bashën që të shkëputet nga servilët dhe lëpirësit,...
Fatmir Mediu e quan PD-në si “magazinë pa inventar, pa memorie historike”.
  Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu deklaroi se dështimi i Partisë Demokratike në zgjedhje lidhet me disa faktorë, mes të cilëve mu...
Intervistë/ Dashamir Tahiri: Hyra në listën ‘Basha’ dhe humba Çamët.
Kandidati i PD-së për deputet është shprehur i zhgënjyer pas rezultatit në qarkun e Vlorës ku PD mori vetëm 3 deputetë. Duke folur për News24 T...
Patozi përplaset me Ramën jashtë Kuvendit: ‘Ti ike nga PD kur … Top Channel’.
Deputeti i PD-së, Astrit Patozi është përplasur sot me kryeministrin Rama pas seancës së jashtëzakonshme në Parlament, ku u votuan listat e emërim...
Lulzim Basha deklaron publikisht: ‘Nuk do të ketë qeveri PS-PD’.
Pas një kohe të gjatë heshtje dhe hamendjesh se pas zgjedhjeve 'do të vazhdojë' koalicioni PS-PD, sonte kryetari i PD, Lulzim Basha, përmes progra...
Ron Johnosn: Ekziston rreziku që vendet e Europës Juglindore të bien nën ndikimin e Rusisë”.
Nga: Zëri i Amerikës/ Nëse SHBA dhe Evropa nuk angazhohen në rajon, ekziston rreziku që ai të bjerë nën ndikimin e Rusisë, qëllimi i vetëm i së...
Faqja 30 prej 33« E para...1020...2829303132...E fundit »