Pajisje inteligjente në rrugët automobilistike/ Kreu i policisë rrugore njofton shoferët: ‘Tani, merrni veten më qafë, nuk u kemi ne në dorë!’
Drejtori i Policisë Rrugore, Dhimitraq Ziu ka dhënë një prononcim për mediat në lidhje me pajisjen e re që policia ka marrë në përdorim për të kon...
Flet shoku i Aldi Ramës: ‘Ka patur jetë të vështirë, i ati i dënuar përjetë, masakroi me motosharrë një grek’.
Report Tv ka zbardhur ekskluzivisht dëshminë e shokut të Aldi Ramës, i riu i cili qëlloi për vdekje në Lezhë nënkomisarin Saimir Hoxha. Vetëm 2...
Nishani: Lëvizja e Berishës është lëvizje ‘radikale’ dhe ‘për interesa personale’, por ‘me dobi’.
Lëvizjen e Sali Berishës të quajtur “Foltorja e PD-së”, ish- presidenti Bujar Nishani, nuk e përjashton si mundësi se vjen si pasojë e interesave ...
Gëzimi humb kontrollin te Eni Çobani: ‘Do digjem me benzinë, jam 39 vjeç kur do gjej unë një vajzë për t’u martuar?’
Të ftuar në rubrikën “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër, Gëzimi dhe Kujtimi. Gëzimi ka treguar se para se babai të humbiste jetën nga Covidi,...
Pak orë para referendumit në Rogner: Yuri Kim thirrje shqiptarëve: Do luftoni për brezin e ardhshëm, apo do të mbroni fantazmat?
Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim ka shpërndarë në rrjetet sociale momente nga intervista dhënë për Zërin e Amerikës, ku ndër të tjera ka ngri...
Politika amerikane ndaj Shqipërisë nuk ndryshon. Escobar: ‘Amerika pret mbledhjen e parë të Parlamentit’.
Largimi i Matthew Palmer dhe ardhja e Gabriel Escobar, në krye byrosë të Euroazisë në DASH, nuk ndryshon asgjë në politikat e ndjekura deri ta...
Aleatët shkëputen nga PD, krijojnë grup të ri parlamentar/ Shehi: Po bëhen gjëra poshtë tavoline
Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi ka konfirmuar se janë në bisedime me aleatët e tjerë të vegjël për të formuar një grup të ri parlamentar. Shehi ...
Berisha kërcënon Bashën: Nëse më përjashtojnë, do bëj gjithçka; PD do ta kthej në vlerat e saj 1997, ’98 dh 2011! Kam pushtet të madh
Sali Berisha nuk ka aspak në plan që të heq dorë nga mandati dhe më 10 shtator kur do të konstituohet parlamenti i ri, ai do të jetë aty në sallën...
Sali Berisha në intervistë me zëdhënësen e tij i hakërrehet Amerikës: ‘Mbroj sovranitetin e vendit’
Ish-kryeministri Sali Berisha nuk tërhiqet nga vendimi për të qenë pjesë e parlamentit të ri, edhe pse i është kërkuar nga ndërkombëtarët të brakt...
Intervista për TCH/ Gazetarja e BBC, Yalda Hakim që shpëtoi studentët: ‘Ia kisha borxh vendit tim!’
Përmes fondacionit që mban emrin e saj i shpëtoi këto vajza  nga ferri Afganistanit duke i strehuar në Shqipëri.Prezantuesja e BBC Yalda Hakim...
Faqja 5 prej 33« E para...34567...102030...E fundit »