Shqipëria do të bojkotojë ceremoninë e Çmimit Nobel në letërsi; vendimi vjen pas vendimit të Kosovës
Pas Kosovës, Edhe Shqipëria do të bojkotojë ceremoninë e ndarjes së çmimeve Nobel në Suedi. Lajmi konfirmohet përmes një postimi në twitter, të mi...
Vetëvendosja e Kosovës vallë bën ‘sikur’ kundër serbëve? Takimi sekret në Tiranë dhe të tjerët.
Takimi i anëtarit të VV’së, Xhelal Sveçla, me drejtorin e zyrës për Kosovën në Beograd, Marko Gjuriq, në Tiranë është përfolur shumë. Fotografinë ...
Rama kërkon ndihmë nga donatorët e Erdogan:“ Dëmi i papërballueshëm vetëm nga ne”
Edi Rama ju drejtua disa herë librit të shenjtë të myslimanëve, Kuranit, për t’i shprehur Turqisë falenderimet për mbështetjen e treguar në operacio...
Polemika për Nobel-in, Turqia kundër Handke
-Ankaraja është me intelektualë; pasi ka shfarosur armenë dhe kurdë- Nga: Matteo Sacchi  Nobeli për letërsinë pa paqe për shkrimtarin austri...
PËR ATA QË NDJEKIN MODËN E GUNËS SË EDI RAMËS
Nga: Astrit Patozi/ Ka më shumë se 20 vjet, që sa herë ka ndonjë siklet të madh, e merr vetë në dorë skenën dhe bëhet, jo vetëm regjisori, por ...
Sinjale shqetësuese: Goditje financiare, renie e Bursave botërore në Mars.
Renie e bursave botërore në Mars.Eshtë basti i hedge fund më të madhnë botë, Bridgewater, themeluesi i të cilit Ray Dalio sapo ka nënshkruar kontr...
Fituesi Nobel Handke eviton përgjigjet mbi luftërat në Ballkan
  Stockholm (AFP) - Laureati i letërsisë Nobel Peter Handke është ditë larg nga marrja e çmimit të tij, por autori polemik i njohur për që...
Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela: ‘Është shkelur ligji me ndërtimet. Nuk ka prishje provash!’
Vizitën e parë si Prokuror i Përgjithshëm, një ditë pas marrjes së detyrës, Olsian Çela e zhvilloi në Durrës, qytet që është dëmtuar rëndë nga tër...
Katër prokurori hetojnë ndërtimet/ Në kërkim të ekspertëve për këqyrjen e objekteve para shkatërrimit
  Katër prokurori janë në kërkim të ekspertëve të ndërtimit, të cilët duhet t’i bashkëngjiten grupeve që pas tërmetit të 26 nëntorit, po hetoj...
Bilanci i Policisë për tërmetin: ‘4 mijë policë morën pjesë në operacion, u shpëtuan 39 jetë njerëzore’
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, doli në një konferencë për shtyp duke raportuar mbi angazhimin e Policisë së Shtetit pa...
Faqja 2 prej 24912345...102030...E fundit »