Yuri Kim shkëlqeu dhe foli shqip: ‘Votoni ndryshimin, dhe jo riciklimin e politikanëve që ju vodhën 30 vjet’
Yuri Kim dje shkëlqeu, asntu si çdo ambasador tjetër në prag zgjedhjesh. Shkëlqimi i shkëlqesisë së saj erdhi 10 ditë para votimit, ashtu si Donal...
Pas 25 Prillit/ Rama : Jam gati të bashëpunoj me PD-në, vetëm nëse ndahet nga Meta…
Kryeministri Edi Rama është shprehur i gatshëm që të bashkëpunojë pas 25 prillit me Lulzim Bashën. "Pas 25 prillit jam i gatshëm të bashkëpunoj m...
Basha nënshkruan marrëveshje me Shoqatën e Biznesit të Vogël dhe të Mesëm: Jo taksa mbi 0.5% të xhiros dhe më pak inspektime
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka firmosur sot marrëveshjen me shoqatën kombëtare të biznesit të vogël dhe të mesëm, marrëveshja e ...
Rama: PD u provua që të nxjerr sytë me dy gishta dhe i vë flakën Shqipërisë! Sot vjen me receta çudibërëse për një jetë fushë me lule
Kryesocialisti Edi Rama ishte sot i pranishëm në Burrel, në një takim me të rinjtë, të cilëve i kërkoi voton, duke thënë se PS ka planin më të mad...
Covid në 24 orët e fundit: 234 infektime të reja, 5 viktima, 634 të shëruar
    Pesë persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Shqipëri në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë njofton se nga 2,862 ...
Rama: Basha premtonte nënë e babë dhe ‘lekë, lekë, lekë’, unë ‘punë, punë, punë’! Pushteti s’ka qenë asnjëherë i imi, por i juaji
Pas Librazhdit, ndalesa e radhës e kryesocialisti Edi Rama, ishte Tirana, ku pasditen e kësaj të marte është ndalur në njësinë numër 1. Në fjalën ...
Rama zbulon çfarë po përgatit PD dhe LSI për zgjedhjet e 25 Prillit/ Po vjen dita
Edi Rama u ka kërkuar shqiptarëve që të votojnë Partinë Socialiste. Kryeministri theksoi se PD dhe LSI për interesat e tyre personale kanë si qël...
KAVAJA KA DITUR TA PËRQAFOJË GJITHMONË E PARA NDRYSHIMIN
Nga: Astrit Patozi Tre partitë kryesore, që sundojnë prej dekadash Shqipërinë, janë "kujdesur" që në listat e tyre të mos ketë asnjë përfaq...
SHBA fshikullon sërish Metën, për herë të dytë vlerëson Dvoranin, e shpall kampion të reformës në drejtësi
Nga: Adriatik Doçi/ Ish-kryetari i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani, ka marrë vlerësimin e dytë nga Shtetet e Bashkuara të Am...
Shiroka merr Çmim Botëror/ Rama ndërton sheshin kryevepër ‘Qilimi shqiptar’…
Kryeministri Edi Rama nuk ndalet me investimet duke i ndryshuar fytyrën të gjithë qyteteve shqiptare. “Qilimi Shqiptar” në Shirokë është nominuar...
Faqja 2 prej 45812345...102030...E fundit »