Dita e Drejtësisë/ SHBA dhe BE njëzëri thonë se Reforma në drejtësi është ‘e pakthyeshme!’.
Në ditën e tyre, institucionet e reja të drejtësisë morën edhe njëherazi mbështetjen nga SHBA-ja e BE për të çuar përpara reformën në drejtësi e c...
Firmoset kontrata me ‘Christmas Theatre’ në Athinë. Rama do të shoqërohet me masa të forta sigurie.
Është firmosur përfundimishit marëveshja mes qeverisë shqiptare dhe Christmas Theatre për dhënien me qera të sallës në cilën do të zhillohet takim...
Rama ndan detaje nga takimi me shqiptarët në Athinë: Moment i veçantë krenarie
Kryeministri Edi Rama do të jetë me 12 Maj në Athinë, ku do të zhvillojë një takim me bashkëatdhetarët atje. Përmes një postimi në në Facebook, kr...
Kryebashkiaku i Athinës, presion bizneseve: Askush të mos i japë një ambient Ramës për takimin e së dielës!
Mediat greket kanë sulmuar sot Kryeministrin Rama duke theksuar se “ai mbetet pa shtëpi deri sot…”, duke iu referuar faktit se nuk ka gjetur ende ...
Zgjedhjet në MV, ministri Hasani përshëndet ‘rezultatin historik të shqiptarëve’.
Ministri i Jashtëm, Igli Hasani ka përshëndetur rezultatin e shqiptarëve në zgjedhjet e mbajtura të mërkurën në Maqedoninë e Veriut, ku koalicioni...
E planifikuar për në 20 Maj, ANSA: Shtyhet hapja e kampeve të emigrantëve në Shëngjin e Gjadër
Ishte planifikuar për t’u hapur në 20 Maj, por qendrat e pritjes së emigrantëve në Shëngjin dhe Gjadër nuk do të jenë të aksessueshme nga kjo datë. Në një njoftim të bërë në mars, prefektura e ...
Asambleja socialiste e Tiranës, Veliaj: Do të jemi në mbështetje të Edi Ramës dhe PS në Athinë
Nga mbledhja e Asamblesë Socialiste të kryeqytetit, drejtuesi i PS për qarkun e Tiranës Erion Veliaj ka shprehur mbështetjen për takimin e Ramës n...
Dita e Europës, ministri Hasani: Përshpejtimi i procesit të integrimin e bën Europën më të plotë dhe të sigurt
Ministri i Punëve të Jashtme, Igli Hasani thotë se përshpejtimi i procesit të integrimit të vendeve të rajonit të Ballkanit Perëndimor, do ta bëjë...
PS rezolutë antikorrupsion/ Ambasada e SHBA: Propozim premtues, presim rezultate! Nxisim pjesëmarrjen e të gjitha palëve
Ambasada e SHBA mbështet propozimin e PS për një rezolutë antikorrupsion. Në një reagim për Report Tv dhe Shqiptarja.com, ambasada thotë se mbësht...
Tubimi i Ramës në Athinë “tërbon” grekët, deputeti i Mitsotakis: Ta ndalim, siç Merkel ia bëri Erdoganit
Në Greqi nuk e kanë pritur aspak mirë këmbënguljen e kryeministrit Edi Rama për të zhvilluar takimin e 12 majit me emigrantët shqiptarë që jetojnë...