PD i shkruan një letër Komisionit Europian për Portin e Durrësit: ‘Shkelet Marrëveshja e Stabilizim-Asociimit’.
Partia Demokratike i ka dërguar një letë Komisionit Evropian dhe Delegacionit të BE-së në Tiranë në lidhje me projektin për ndërtimin e Portit të ...
Porti i Durrësit, Rama: ‘Rublaxhinjtë’ akuza kompanisë prestigjioze për pazarllëqe si të Gërdecit!”.
Kompania që do të ndërtojë Portin e Durrësit është një ndër më prestigjiozet në Lindjen e Mesme. Kështu shkruan kryeministri Edi Rama, në vijim të...
Udhëheqësit saudit Mohammed bin Salman i jepet imuniteti i SHBA-së për vrasjen e Khashoggi.
Shtetet e Bashkuara ka përcaktuar se lideri 'de fakto' i Arabisë Saudite, Princi i Kurorës Mohammed bin Salman,- ka imunitet nga një padi e ngritu...
Militantët e “Foltores” do të ngrihen në tubim ditën e parë të Samitit të BE në Tiranë
Teksa krerët më të lartë të Bashkimit Europian do të mblidhen në Tiranë më 6 dhjetor, në këtë datë Sali Berisha do të dalë në protesta. Sot ish...
Yuri Kim: “Diçka po ndihet në ajër! Duhet luftuar ndikimi kriminal në ekonomi!’
Me qëllim që në Shqipëri të ketë investime amerikane duhet luftuar ndikimi kriminal e politik në ekonomi. Ishte kjo “receta” që ambasadorja e ...
Mandati i deputetes Olta Xhaçka, padia në Gjykatën Kushtetuese/ Grupi i Berishës kundërshton një vendim që nuk ekziston.
Dje në seancë plenare mazhoranca nuk miratoi mocionin e opozitës për papajtueshmërinë e mandatit të deputetes dhe ministres Olta Xhacka. Në seancë...
Shqipëria bëhet pjesë e mekanizmit të BE për Mbrojtjen Civile! Rama: ‘Ky është një hap më pranë BE-së’.
Shqipëria bëhet pjesë e mekanizmit të BE për Mbrojtjen Civile për të përmirësuar parandalimin dhe reagimin ndaj fatkeqësive natyrore. Ditën e sotm...
Banorët nuk pranojnë traun me pagesë në Parkun e Divjakës dhe sulmojnë Policinë. Erion Braçe: ‘Fajin e ka Kumbaro, ka kërcënuar bashkinë’.
Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe ka akuzuar ministren e Mjedisit, Mirela Kumbaro për vendosjen e traut në parkun e Karavastasë. Në nj...
Norvegjia paraqet masterplanin rajonal ballkanik për energjinë. Rama e quan mundësi të shkëlqyer.
Sipas Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, Konferenca rajonale e organizuar nën kujdesin e Qeverisë së Norvegjisë, mbi ‘Mundësitë ...
Flutura Açka: ‘Nuk e gjej veten në PD, s’jam në ujëra të sigurta’. Gati të lërë mandatin e deputetes.
Pasi derdhi lot për largimin e Grida Dumës pse u largua nga radhet e deputeteve, deputetja Flutura Açka duket se po e mendon lënien e mandatit të ...
Faqja 3 prej 65412345...102030...E fundit »