Sondazhi për zgjedhjet evropiane, Matteo Salvini bën vend: Lega shtyp M5S, këtu bëhet historia
Dy sondazhe bëjnë një provë. Zbulimi i dyte i Eurodhomes bazuar në sondazhet e publikuara në vende te ndryshme anëtare të Bashkimit Evropian më 25...
Unë do të bëhem deputet i LSI- kjo është puna ime. LSI të bëjë punën e saj/ Ylli Shehu
Kandidatët që pasojnë në listat e deputetëve, pasi opozita e bashkuar ‘dogji’ mandatet, kanë nisur dorëzimin e formularit të dekriminalizimit në K...
Kryeministri Rama i drejtohet Bashës së PD: “kur do të flasim?…”.
Që nga foltorja e Samitit të Dytë të Diasporës që po mbahet në Tiranë, kryeministri Edi Rama i ka bërë thirrje kryetarit të PD, Lulzim Basha, për ...
NJË KËSHILLË FALAS PËR FILOZOFËT E REVOLUCIONIT
  Nga: Astrit Patozi/ Për filozofët e revolucionit, që, sipas tyre ka nisur në Shqipëri, kam vetëm një këshillë: Ta marrin me të qetë dhe t...
Izrael, Netanyahu drejt inkriminimit për korrupsion
- Sipas mediave izraelite, prokurori Avichai Mandelblit është i gatshëm të formulojë kërkesën për inkriminimin që ka te beje me tre hetime që vare...
Në Bruksel ka nisur presingu për të dëbuar partinë e Orban-it nga PPE
-Me iniciativën e vendeve nordike, ka filluar presioni për të kërkuar dëbimin e partisë Fidesz. Oferta e Melonit- Nga: Andrea Indini / Përpl...
Ndërpritet samiti Trump-Kim pasi Koreja e Veriut kërkoi heqjen e sanksioneve.
Samiti mes presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump dhe liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un përfunduan pa marrëveshje pasi Shtetet ...
Parlamenti Europian rikonfirmon ‘zgjedhjet 217- legjitime’; rasti në media, i izoluar
Në konferencën për mediat në Tiranë, kryesuesi i delegacionit të PE, Tunne Kelam i cilësoi raste të izoluara ato çfarë konstatohen në përgjimet e ...
Parlamenti voton të mbështesë zonjën May mbi premtimin për një shtyrje të mundshme të Brexit
  LONDËR (AP) - Parlamenti britanik ka theksuar premtimin e Kryeministres Theresa May për t'i dhënë ligjvënësve një votë mbi mundësinë e s...
Russiagate, Cohen akuzon Trump.
-Ish-avokati i presidentit amerikan, përpara Komitetit Mbikëqyrës të Dhomës, e quajti Trump-in "një racist, një hajdut, një mashtrues". Tani prite...
Faqja 200 prej 286« E para...102030...198199200201202...210220230...E fundit »