Shtetet e Bashkuara: ‘BKH do të trajnohet nga FBI amerikane. Reforma në Drejtësi nuk do të jetë e lehtë’/ Ambasada në Tiranë
  Ambasada e SHBA në Tiranë ka vlerësuar zgjedhjen e Aida Hajnaj në krye të BKH, duke e cilësuar këtë si një piketë historike në zbatimin ...
Trump: Fox News ‘Madje as i shikueshëm’, i panjohshëm nga 4 vjet më parë
  CHARLIE SPIERING   Presidenti Donald Trump të mërkurën reagoi ndaj mbulimit të fundit nga Fox News të administratës së tij, d...
Rama: ‘Ilir, nuk të shkarkuam e të mbajtëm në kurriz’, tani hesht!
(FOTO: Arkiv)/ Pas deklaratës së Presidentit se “Rama e ftoi sot popullin shqiptar në një përballje historike”, vjen reagimi i ashpër i kryemin...
Basha e quan parlamentin të njëanshëm, njësoj si Meta. ‘Nuk i pranojmë ndryshimet kushtetuese!’, tha ai
Kryetari i PD, Lulzim Basha ka thënë  se Opozita e Bashkuar nuk do të pranojë ndryshimet  kushtetuese qe u votuan sot ne Parlament. Ai tha se n...
Kushtetuta ndryshoi, Rama i bën ftesë opozitës: ‘Tani të shpejtojmë me kodin zgjedhor!’.
Pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese sot në Kuvend, kryeministri Edi Rama i ka bërë një ftesë publike opozitës jashtëparlamentare që të jetë e...
Kosova kërkon që Apple të korrigjojë kufijtë e vendit në hartat e saj
PRISHTINE, Kosovë (AP) - Ministri i jashtëm i Kosovës tha se ai i kërkoi Apple të korrigjojë kufijtë e vendit të tij në hartat e saj. Meliza Ha...
Presidenti Meta shfaqet si anglofolës dhe paralajmëron 2 Mars të dytë
Pak para votimi të ndryshimeve kushtetuese, Presidenti i vendit, Ilir Meta, risjell në vëmendje protestën e 2 Marsit. Me një mesazh të “kodua...
Kuvendi sot kalon ndryshimet Kushtetuese dhe Bye!, rikthehet në shtator.
Në ora 10:00 ka nisur seanca plenare në Parlamentin e Shqipërisë ku do të diskutohet dhe më pas votohen ndryshimet kushtetuese për hapjen e li...
Shtetet e Bashkuara: Mos vononi Gjykatën e lartë/ Kim: ‘Vonesa jo vetëm vonon, por e mohon’ Drejtësinë
Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim ka zhvilluar sot një bisedë online me përfaqësues të KLGJ e GJL. Përmes një mesazhi në rrjetet sociale, diplo...
“Dosja 339”, 22 komisionerë në pranga. 7 janë të PS, 8 të PD, 3 të LSI dhe 3 të PR
Andi Bora/ TCH 21 komisionerë zgjedhorë dhe 1 qytetar u vunë në pranga mbrëmjen e së hënën në zonën e Tiranës dhe Durrësit, në funksion të ...
Faqja 3 prej 36112345...102030...E fundit »