60 minuta bisedë Merkel- Rama. Pala gjermane zbardh detajet: Pandemia, ecja e Shqipërisë drejt BE dhe situata në rajon.
Pas njoftimit nga kryeministri Edi Rama se ka folur për rreth 60 minuta me kancelaren Angela Merkel, ka reaguar edhe Ambasada Gjermane në Shqi...
Me maskë të veçantë anti- Covid dhe pa çadër në shi/ Rama inspekton punimet anti- tërmet në Fushë Krujë.
  Kryeministri, Edi Rama, vizitoi sot kantierin e lagjes së re në Fushë Krujë, ku pas përfundimit të infrastrukturës, ka nisur puna për nd...
I infektuar me Covid, ndërron jetë në moshë të re drejtori në Bashkinë e Tiranës! Veliaj bën dedikimin prekës.
Drejtori i Përgjithshëm i Objekteve Publike në Bashkinë e Tiranës, Feti Fanaj, ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën 39 vjeçare, pas një beteje...
Rama i uron ditëlindjen aktorit të Portokallisë: Spikati për sozinë time në shfaqjen me rekorde të frikshme audience
Kryeministri Edi Rama me anë të një statusi të gjatë në rrjetet sociale i ka uruar ditëlindjen aktorit të Portokallis, Florjan Binaj. Kryeminis...
Ilir Meta merr përsipër të gjejë ‘3 milionë shqiptarë të shkalluar’.
KOMENT/ Presidenti i Republikes, i ndodhur kohet e fundit sa para krimeve te tij kushtetuese aq edhe para frikes se venies ne funksionim te Dre...
Kim Jong-Un i Koresë së Veriut shpërthen në lot: ‘Më vjen shumë keq, dështuam’. VIDEO
Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, shpërtheu në lot teksa kërkoi ndjesë si rrallë herë për dështimin e tij për të drejtuar vendin nëpër koh...
Barrett, duke nderuar Scalia në hapjen e deklaratës dëgjimore, thotë se gjykata nuk duhet të bëjë politikë
-Procesi i konfirmimit të gjyqtares Amy Coney Barrett fillon të hënën- Gjykatësja Amy Coney Barrett do të vlerësojë mentorin e saj, të ndjerin ...
Atentati dhe komploti ndaj Bashës/ Prokuroria pushon çështjen penale ndaj një maqedonasi dhe 2 kosovarëve
  Anila Hoxha/ Top Channel Një maqedonas dhe 2 kosovarë u hetuan për një kohë të gjatë si të dyshuar se po përgatisnin komplot dhe atentat n...
Manastirliu: Terapia me remdesivir- falas për pacientët në spitale, përgatitemi për rritjen e testimeve
Ministre e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, bëri me dije se është arritur marrëveshja për trajtimin e të sëmurëve me Covid në vend me Remdesivir....
Rama: Nga java tjetër maska e detyrueshme në çdo ambient. “Gjobat do të vijnë në faturën e dritave”.
“Nga java tjetër maska e detyrueshme në cdo ambient”. Kështu u shpreh Kryeministri Edi Rama në konferencën e sotme për shtyp.  Kjo masë paranda...
Faqja 3 prej 38412345...102030...E fundit »