40 pasuri të paluajtshme dhe 11 shoqëri / Kallëzohet në SPAK ish-Kryeministri Aleksandër Meksi për vjedhje e pastrim parash me firmat piramidale
Në kallëzim kërkohet sekuestrimi i 40 pasurive të paluajtshme, mes tyre 11 kompani, apartamente, garazhe, troje, godina dhe njësi ndërtimore. Sipas ...
Sot mblidhet Kuvendi për Portin e ri të Durrësit! Të jetë a të mos jetë?! Opozita thotë ‘Jo’!
Ditën e sotme do të mblidhet Kuvendi i Shqipërisë dhe do të diskutohet marrëveshja për projektin e Portit të Durrësit. Është vendosur që të debato...
Kosovë-Serbi, arrihetmarëveshja. SHBA: ‘Hap gjigand përpara’. Hovenier tregon se çfarë sjell marrëveshja.
Sot perfaqesuesi i larte i BE, Borrel, njoftoi se mes Serbise e Kosoves eshte aritur marreveshja per targat Ambasadori i Shteteve të Bashkuara ...
Rama inspekton zonat e përmbytura në Shkodër: ‘Situata po shtrembërohet, nuk ka krahasim me vitin 2010!’.
Kryeministri Edi Rama gjatë inspektimit të zonave të përmbytura në Shkodër tha se situata që po kalon vendi po shtrembërohet. Ai u shpreh se si...
Vizita e Ramës i hapi derën. Pse Izraeli po pritet krahëhapur në Ballkanin Perëndimor?
Shkruan Jasmin Mujanović, Just Security Shkurtimisht, çdo problem i mundshëm në marrëdhëniet Izrael-Ballkan Perëndimor ja...
Parlamenti Evropian e shpall Rusinë “shtet sponsor të terrorizmit”.
Parlamenti Evropian e ka shpallur Rusinë si “shtet sponsor të terrorizmit” për aktet “brutale dhe çnjerëzore” të shkaktuara ndaj Ukr...
Hiqet nga agjenda liberalizimi i vizave për Kosovën! Presidenca çeke: ‘Ka tensione në veri!’
Nga: Radio Europa e Lirë Propozimi për liberalizimin e vizave për Kosovën, i cili parasheh lëvizjen e lirë jo më larg se data 1 janar e vitit 2...
Vajza shkoi të merrte një kavo, babai u hodh të shpëtonte të birin që e mori rrjedha: Si ndodhi tragjedia në Bogë
Pjetër Rushaj humbi jetën tragjikisht ditën e djeshme së bashku me djalin e tij të mitur, pasi makina me të cilën udhëtonin u mor nga rrjedha e pë...
Ndërtimet pa leje, Rama “Dosjet flenë në Prokurori’
Kryeministri Edi Rama ka reaguar për operacionin e ligjzbatimit për shkeljet e lejeve të ndërtimit për qëllim fitimi. 'Sot kam firmosur pas kal...
Baba e bir u mbytën dje pas shirave të dendur/ Pas 16 orësh kërkime, gjenden trupat e pajetë!
Babë e bir humbën jetën në Shkodër si pasojë e motit të keq që ka përfshirë vendin. Pas 16 orësh kërkime është bërë e mundur gjetja e trupave të p...
Faqja 2 prej 65412345...102030...E fundit »