Gazeta “The Guardian” zbulon metodën e arratisjes së grave nga kampi Al Hol në Siri
Me qindra gra të huaja të lidhura me Shtetin Islamik, janë duke i shpëtuar qëndrimit në kampin Al Hol në Siri duke u martuar me burra që i njohin ...
Shpërthen Çim Peka: Amerika peng i Soros dhe po degradon, hiqini flamujt e SHBA futini në sunduk derisa të mos merren më me Berishën dhe mos mbështesin Ramën
Gazetari Çlirim Peka ka bërë një analizë gjeopolitike ku tregon problemet e Shteteve të Bashkuara, politikës së jashtme dhe të brendshme, si dhe r...
‘Koha Jonë’ thotë se ‘Zjarret në Shqipëri po i ndezin duar politike dhe elementë anti-qeveritarë!’
“Zjarret në Shqipëri po vihen nga dy duar, ordinere dhe politike”, kështu shprehet Nikoll Lesi në një editorial të publikuar në gazetën e tij “Koh...
Vendi rrezikohet nga zjarret, mblidhet Komiteti i Mbrojtjes Civile.
Komiteti i Mbrojtjes Civile diskutoi për situatën e krijuar ditët e fundit nga zjarret në disa zona të vendit. Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi...
Gazeta më e madhe kroate hapet me titullin: Shoferi i lodhur i çoi drejt vdekjes në vend të atdheut
Gazeta më e madhe kroate është hapur me lajmin tragjik të vdekjes së 10 pasagjerëve nga Kosova, të cilët do të shkonin drejt vendlindjes. Titul...
Humbëm Vera Isakun, pioniere e fjalës së lirë, gazetare dhe shkrimtare e dashur.
Sot në mbremje na gjëmoi një lajm i rëndë: Vera Isaku u nda nga jeta Vera shkoi  pas një sëmundje një vit e gjysmë të gjate dhe të pashërueshme...
Skandali me Portin e Durrësit/ RD sulmon “padashje” kunatin e Bashës dhe pastaj zhduk lajmin
Ditën e sotme në media ka qarkulluar lajmi se si pss projektit 2 miliardë dollarë të trumbetuar fort nga Qeveria dhe kryeministri Edi Rama, për  n...
‘Llogari e dyshimtë’, Twitter i kufizon veprimtarinë Lulzim Bashës në llogarinë e tij
Rrjeti Social Twitter ka kufizuar veprimtarinë e liderit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha në llogarinë e tij duke paralajmëruar ndjekësit se a...
Zgjidhet kryetarja e re e AMA-s, Armela Krasniqi merr 83 vota!
Me 83 vota pro, parlamenti zgjedh Armela Krasniqin kryetare të Autoritetit të Mediave Audiovizive. Pas akuzave të mbërritura nga opozita se qev...
Kuvendi/ Pritet emërimi i kryetares së re të AMA-s, Delegacioni i BE kërkon shtyrjen.
Këtë të mërkurë Kuvendi i Shqipërisë do të mbajë seancën e fundit plenare për këtë legjislaturë. Në rendin e ditës do të jenë ligjet e fundit...
Faqja 2 prej 4612345...102030...E fundit »