Faqja Koronavirus e Google Nis Programin Pilot në Kaliforninë Veriore
Nga: LUCAS NOLAN 16 Mars 20201 Kompania si motër e Google, Verily kohët e fundit lancoi një faqe në internet që fton adultët në Kaliforninë ...
Kryeministri Rama: ‘Në studiot televizive nuk do të ketë më shumë se dy persona’.
Kryeministri Edi Rama nëpërmjet një lidhjeje live në ‘Facebook’ është shprehur se të gjitha televizionet që nga dita e hënë nuk duhet të kenë ...
Dhe vjen një ditë o Naim, që duhet të japësh llogari
  I papritur lajmi që sot mbushi portalet shqiptare: Henri Çili (emrin nga lindja e ka Naim), pronari i madh i UET, i disa mediave dhe së fu...
Assange i ofrohet falje nga SHBA nëse ai pastron Rusinë:thonë avokatët
Associated Press  LONDONR (AP) - Themeluesi i WikiLeaks, Julian Assange planifikon të pretendojë gjatë një seance ekstradimi që administrata Tr...
Rexhep Qosja: As Nikolla Pashiqi, as Rankoviqi, as Millosheviqi nuk kanë propaganduar kundër Shqipërisë si T7 dhe “Expressi”
As kryeministri i Serbisë mbretërore, Nikolla Pashiqi, as ministri i Sigurimit të Brendshëm Shtetëror – UDB-së së Serbisë dhe Jugosllavisë Komunis...
Kryeministri Edi Rama takon në Mynih krijuesin e Facebook, Mark Zuckenberg
Kryeministri Edi Rama ka takuar krijuesin e Facebook, Mark Zuckenberg. Lajmin e ka bërë të ditur vetë kryeministri Rama, i cili poston fotot e tak...
Si po përshkruhet kjo media ‘luftarake’: Seks, para, famë dhe… arrogancë!
  Shkruan Ana Shkreli Lisi A ia ka idenë njeri se, me çfarë dreqin “ushqehen” këto vajzat e Instagramit? E kam fjalën për këto bukuroshet e sili...
Policia e Roterdamit të “zhvesh” nëse nuk i justifikon rrobat e shtrenjta.
Policia e Roterdamit, një qytet studentor në Hollandë, ka një mision të ri: të “zhveshë” të gjithë të rinjtë me rroba shumë të shtrenjta. Sipas nj...
Edi Rama: Mini-Shengeni nuk është një “plan B” për Ballkanin Perëndimor
Publikuar në EUROACTIV/ Ideja e një Shengeni gjithëpërfshirës rajonal dhe bashkëpunimi midis gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, bazuar në...
Breitbart humb një pjesëtar të familjes. Aktori komedian Orson Bean, vjehrri i Andrew Breitbart vdes 91 vjeç, i goditur nga makina.
Ne humbëm  një anëtar të familjes Breitbart natën e kaluar, aktorin komedian legjendar Orson Bean — vjehërr i fundit i Andrew Breitbart. Në interv...
Faqja 2 prej 3712345...102030...E fundit »