Rama nis procesin gjyqësor ndaj gazetarit Peter Tiede të ‘Bild’. Cili është avokati?
Kryeministri Edi Rama i ka dhënë prokurën avokatit gjerman Matthias Prinz, për nisjen e procesit gjyqësore me gazetarin Peter Tiede, pas publikimi...
The Guardian mbi fjalën e lirë: ‘Disa debate duhet të mbyllen’
  Gazeta the Guardian me seli në Mbretërinë e Bashkuar shpjegon këtë javë se ti besh te heshtin opinionet jo te pelqyeshme nuk është nje s...
Ish- deputeti ‘wanted’ humb sfidën me policinë nga ekrani, por fiton shansin që filmohet në aktin e kapjes nga policia.
Demokrati ish- deputet Bardh Spahia është ndaluar nga policia, pasi ishte shpallur në kërkim. Top Channel ka transmetuar live pamjet nga ndalimi i...
Negociatat me BE/ DW: Sot vetëm deklaratë! Roth: ‘Gjermania vendos në vjeshtë’
Ministrat e Jashtëm të BE pritet të nxjerrin vetëm një deklaratë për rëndësinë strategjike të Ballkanit për Evropën e nuk do të japin një datë për...
Media: Të pavërtetat i rrjedhin rrugës gazetarit të ‘Bild’
Përgjimet e botuara nga “Bild”, që duket se janë të montuara diku në Tiranë, dhe që në fakt i kanë bërë ' gjëmën'  mikut të tyre gazetar freelance...
Vrasja e truprojes së Ramës- e sajuar me gëzim. Lleshaj u bën thirrje mediave dhe publikut.
Pas publikimit të lajmit nga ish-kryeministri Sali Berisha se nga sulmi i militantëve të PD mbi eskortën e kryeministrit Edi Rama në Librazhd, ka ...
Basha nën akuzë/ Mother Jones, revista amerikane që denoncoi financimet ruse, komenton hetimin në Shqipëri
Revista amerikane 'Mother Jones' e ka përcjellë me shpejtësi lajmin e thirrjes së Lulzim Bashës në Prokurori, duke theksuar që në titullin e artik...
Në krimin e fisit Çapaj përzier edhe liderë të medias. Arrestohen tre.
Aksioni i ndërmarrë nga FNSH dhe RENEA në qytetin e Elbasanit ka përfunduar me arrestimin e njërës prej familjeve mafioze më famëkeqe të këtij qyt...
Lajthit Meta nga frika e drejtësisë, lyp shpëtim duke çuar vendin në greminë.
Presidenti Ilir Meta duket se e ka seriozisht luftën kundër Edi Ramës dhe duket se është ai timonieri I opozitës në këtë moment duke lënë në hije ...
Gjyqtari i Mbretërisë së Bashkuar vendos shkurtin e 2020 për dëgjimin e seancës për ekstradimin e Assange
Londër (AFP) - Një gjykatës britanik të premten ka planifikuar një seancë të plotë dëgjimi per ekstradimin që fillon në shkurt të vitit të ardhshë...
Faqja 20 prej 46« E para...10...1819202122...3040...E fundit »