Sean Hannity përdor pakot e dyshimta dërguar Demokratëve për t’i quajtur ‘hipokritë’.
Nga: Ron Dicker, HuffPost/ Sean Hannity përdori postimet e paketave të dyshimta dhe mjeteve potenciale eksplozive për Demokratë te shquar të më...
Media ndërkombëtare bën analizën e ligjit të ri ‘kundër bixhozit’ në Shqipëri
Disa media të rëndësishme ndërkombëtare, që nga `Washington Post`, `Associated Press`, apo `Euractiv`. i kanë bërë jehonë votimit në parlamentin s...
Arabia Saudite bën kthesën: Pranon hetimet e Turqisë se vrasja e Khashoggi-t ishte ‘e paramenduar’.
Arabia Saudite tha të Enjten se vrasja e gazetarit Jamal Khashoggi duket se ka qenë e paramenduar, duke u bazuar në informacionin nga Turqia, duke...
Facebook mbyll “Rrjetin kryesor” të mbështetësve të Jair Bolsonaros pak ditë para zgjedhjeve të Brazilit
Sipas asaj qe raportohet Facebook thuhet se ka futur ne listat e zeza akauntet dhe faqet  e"rrjetit kryesor mbështetes" të kandidatit presidencial...
Pako me eksploziv i adresohet CNN; evakuohen gazetarët dhe raportojnë nga jashtë selisë.
  Sipas CNN/ Një pako me pajisje shpërthyese u dërgua në zyrat e CNN në Nju Jork sot kur ish- shefi i CIA, John Brennan ndodhej në një ...
Gazetari Khashoggi është vrarë me paramendim dhe nga një vrasës ‘shtazarak”/ Erdogan.
Vrasja e gazetarit, Jamal Khashoggi ishte planifikuar më përpara, tha presidenti Turo, Recep Tayyip Erdogan para anëtarëve të Parlamentit turk që ...
Trump, goditje e re kundër seksit të tretë: “Transeksualët? Nuk ekzistojnë”
(Presidenti mendon për një normë mbi gjininë "Përcaktuar vetëm nga elemente të qarta biologjike")/ Sipas 'The New York Times'/ Goditja e par...
“Eurodeputetët e Pd të financuar nga Soros”. Demokratët çojnë në gjykatë Foa-n
(Europarlamentarët demokratë njoftuan se duan të padisin presidentin e RAI i cili i ka akuzuar ata se po financohen nga Soros)   Disa e...
Adolf Hitler, gazetari Gerrard Williams vë në dyshim “se vdiq në Argjentinë 16 vjet më vonë”
Gazetari investigativ, Gerrard Williams, vë ne dyshim librat historikë: Adolf Hitler nuk  kishte vrarë veten në Berlin, në bunkerin e rrethuar nga...
‘ Scoop’ i gazetarit të opozitës turke: “Khashoggi është gjallë!”
AFP/Getty Images Nga: Beritbart News Ahmet Hakan, një gazetar turk me një histori kritike ndaj Presidentit Rexhep Tajip Erdogan, publikoi nj...
Faqja 20 prej 38« E para...10...1819202122...30...E fundit »