Mark Zuckerberg: Protestat e mbylljes janë “keqinformim”, Facebook do të bllokojë organizatorët.
Drejtori i Përgjithshëm i Facebook, Mark Zuckerberg, thotë se postimet  që përpiqen të organizojnë protesta kundër urdhrave të qëndrimit në shtëpi...
Google lancon “fondin e asistencës së gazetarisë”, duke ndjekur Facebook-un
AFP Uashington (AFP) - Google tha të mërkurën se do të krijojë një fond emergjence për të ndihmuar mediat lokale të lajmeve që përpiqen të mbaj...
Meghan Markle ‘ofrohet me 1 milion dollarë për një intervistë’ ku të hedhë bomba mbi familjen mbretërore.
Meghan Markle do të ishte gati të hidhte një bombë mbi Familjen Mbretërore Britanike duke dhënë një intervistë prej 1 milion £ (2.05 milion NZ NZ)...
Shtëpia e Bardhë: ‘Zëri i Amerikës harxhon paratë tuaja për të folur për regjimet autoritare’.
  Zëri i Amerikës është një rrjet global lajmesh i financuar nga taksapaguesit Amerikanë. Ai shpenzon rreth ...
Kërkimet në Google mund të jenë një mjet i dobishëm në luftën e koronavirusit
një ekonomist dhe ekspert për të dhëna të rëndësishme shkruajti një artikull në New York Times të Dielën, sipas të cilit termat e kërkimit në Goog...
Donald Trump shtypit: Mbajini lajmet e rrema tuajat deri pas Pandemisë Koronavirus
CHARLIE SPIERING Presidenti Donald Trump kritikoi të shtunën mediat establishment në Shtëpinë e Bardhë për përhapjen e frikës me raporte false....
Terroristët kibernetik që përhapin panik për virusin, do të referohen në Prokurori
Nga: Andi Bora, TCH/ Pasditen e së martës, Drejtoria e Antiterrorit, referoi në Prokurorinë e Tiranës, një dosje me persona të cilët dyshohet s...
Host-i i CNN, Chris Cuomo, Testohet Pozitiv për Koronavirus
JOSHUA CAPLAN Moderatori i CNN Christopher Cuomo është testuar pozitiv për koronavirusin Kinez,zbuloi rrjeti në një memo të stafit të martën në...
“La Repubblica”: Shqipëria, përralla befasuese e Kryeministrit Rama
Në një botë të kthyer përmbys, Shqipëria ndihmon Italinë dhe dërgon “një ngarkesë” shqiptarësh që ne, të frikësuar nga pushtimi i huaj, nuk i mirë...
Barbara d’Urso: “Shqiptarët, një popull i mrekullueshëm”, moderatorja italiane preket për gjestin e mjekëve
Moderatorja italiane Barbara d´Urso, ka shprehur vlerësimet maksimele për Shqipërinë, pas dërgimit të një ekipi mjekësh. Ata shkuan në Itali, për ...