Conway përplaset me gazetarin e CNN, Jake Tapper: Keni lajme të pavërteta!
(FOTO: Kellyanne Conway)/ Kellyanne Conway, ndihmësja e parë e presidentit Donald Trump për shtypin, ka debatuar me Jake Tapper  pasditen e të ...
The First Lady,Melania Trump, fiton një shumë “të konsiderueshme” nga padia për “shpije” nw media.
  The First Lady, Melania Trump ka fituar një  shumë të konsiderueshme parash në një ujdi të bërë me një bloger nga Maryland, i cili publi...
Shfaqja e SNL në lidhje me Trump është shumë ‘e ligë’.
(FOTO: Sean Spicer, shefi i shtypit për Shtëpinë e Bardhë)/ Nga Ken Shepherd/ -Sipas  sekretarit për shtypin i Shtëpisë së Bardhë, Sean Spic...
Donald Trump: ‘Njerëzit që urrejnë po çmenden’.
Presidenti Donald Trump reagoi mbi histerinë që po zhvillohet nga media dhe nga të majtët rreth marrëdhënieve të tij me Vladimir Putin pasi ai për...
Ish- editori Gorka i jep një “shuplakë” BBC-së pasi tha se Trump është “diktator”. VIDEO
  Dr. Sebastian Gorka, ish Editor i Breitbart News dhe aktualisht asistent  zëvendës në administratën e presidentit Trump, i dha një godit...
Polakët abandonojnë gazetën e paguar nga Soros.
Kryeredaktori i gazetës më të madhe në Poloni ka apeluar para Bashkimit Europian (BE) për të kërkuar fonde që ta mbajë në qarkullim gazetën e tij....
Julian Assange sapo tha se në e-mail-et e Clinton nuk ndërhyri Rusia. Ja kush e bëri!
Julian Assange, themelues dhe kryeredaktor i WikiLeaks sapo ka deklaruar se është në dijeni se kush ka ndërhyrë në emailet e Hilalry Clinton dhe t...
Facebook censuron Statujën ikonë të hyjnisë Neptun
Facebook ka censuruar një imazh të statujës së hyjnisë Romake, Neptun, duke thënë se “ai paraqet një imazh pa përmbajtje dhe është qartësisht seks...
Çfarë i tha Obama Putinit në Telefonin e Kuq rreth hakerimit të zgjedhjeve?! VIDEO
(FOTO: Putin dhe Obama)/ Të vendosur që të ndalojnë ndërhyrjen e Rusisë në fushatën elektorale presidenciale, të paktën një nga këshilltarët e ...
Çfarë mrekullie Aleppo para luftës!/ FOTO
  Si është sot Aleppo, e kemi parë përditë. Një ferr. Por edhe nuk është mirë që ta shikojmë më këtë qytet të shkatërruar, fantazmë; do të...
Faqja 22 prej 27« E para...10...2021222324...E fundit »