Nikoll Lesi: Pak fjalë për Ilir Metën!
Nga Nikoll Lesi Ilir Metën e kam përkrahur në disa çështje jetike për vendin dhe nuk jam penduar. KOHA JONE e ka mbrojtur kur Ber...
Gazetaria, ndërmjet publikut dhe pronarit/ Robert Goro: Raportimi ka humbur shumë nga sharmi i të qenit një mision në shërbim të publikut
Intervistë me gazetarin Robert Goro -Sikur të hidhnit një vështrim retrospektiv në këto tridhjetë vjet të tranzicionit postkomunist, cilat do t...
Media/ Reeker shmangu Metën gjatë vizitës, Nikoll Lesi këshillon presidentin: ‘SHBA të vuri vizën, kërko falje e mos u merr me Berishën!’
  Nikoll Lesi, ish-bashkëpunëtori i ngushtë mediatik për shumë vite i Ilir Metës, ka bërë një shkrim, në të cilin komenton përse Meta u in...
Ministri rajonal gjerman kërcënohet me gjobë 10 mijë euro sepse e quajti gazetën konservatore një gazetë ekstremiste
CHRIS TOMLINSON Ministri i Brendshëm i Westfalen, Herbert Reul mund të përballet me gjobë deri në 10,000 €  për referimin e leximit të një gaze...
ONM kërkoi ankimin e vendimit për Elisabeta Imerajn! Yuri Kim: Pse u fsheh vendimi? ‘A do t’i shërbejë media publikut?
Disa javë më parë, Komisioni i Pavarur të Kualifikimit konfirmoi në detyrë kryeprokuroren e Tiranës, Elisabeta Imeraj. Por ditën e djeshme përmes ...
E akuzoi si ‘agjent i Serbisë’/ Frrok Çupi, kërkesë Komisionit Hetimor për prova dhe ballafaqim me presidentin Ilir Meta
Presidenti i Republikës e ka akuzuar gazetarin Frrok Çupi si ‘agjent i Serbisë’. Akuza është bërë nga Presidenti në foltoren e Presidencës, pak di...
Lajmi në mediat ndërkombëtare/ Ndëshkimi i Berishës po ndiqet me interes të lartë
Deklarata e Departamentit të Shtetit për ish kryeministrin Sali Berisha është shpërndarë në të gjitha mediat ndërkombëtare. Vendimi për ta sh...
Rama për ‘La Repubblica’: Fitorja e tretë më e vështira, por më e bukura!
"Ne do të bëjmë një revolucion digjital dhe që nga shtatori 2022 të gjithë fëmijët shqiptarë do të studiojnë me detyrim anglishten që nga klasa e ...
Ndërtimi i Portit turistik të Durrësit bën jehonë në CNN
Investimit 2 miliard euro të Portit të Durrësit nga Mohamed Alabbar themelues dhe pronar i kompanisë EMAAR, i është bërë jehonë në median e njohur...
“Këtu jeni 3”, gazetari publikon videon dhe i drejtohet Metes: S’ka akuzuar njeri Ramazanin, por ty që vishesh me kapuç dhe pret ferrave njerëz që u premton t’i çlirosh nga drejtësia
Gazetari i njohur Mero Baze ka reguar sërish pas deklaratës së presidentit Ilir Meta, i cili në lidhje me lajmin se takohej me subjekte të OFL-së ...
Faqja 3 prej 4612345...102030...E fundit »