Si po përshkruhet kjo media ‘luftarake’: Seks, para, famë dhe… arrogancë!
  Shkruan Ana Shkreli Lisi A ia ka idenë njeri se, me çfarë dreqin “ushqehen” këto vajzat e Instagramit? E kam fjalën për këto bukuroshet e sili...
Policia e Roterdamit të “zhvesh” nëse nuk i justifikon rrobat e shtrenjta.
Policia e Roterdamit, një qytet studentor në Hollandë, ka një mision të ri: të “zhveshë” të gjithë të rinjtë me rroba shumë të shtrenjta. Sipas nj...
Edi Rama: Mini-Shengeni nuk është një “plan B” për Ballkanin Perëndimor
Publikuar në EUROACTIV/ Ideja e një Shengeni gjithëpërfshirës rajonal dhe bashkëpunimi midis gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, bazuar në...
Breitbart humb një pjesëtar të familjes. Aktori komedian Orson Bean, vjehrri i Andrew Breitbart vdes 91 vjeç, i goditur nga makina.
Ne humbëm  një anëtar të familjes Breitbart natën e kaluar, aktorin komedian legjendar Orson Bean — vjehërr i fundit i Andrew Breitbart. Në interv...
“Anti KÇK” nis punën në 7 qytete, 60 pasuri të botës së krimit në filtrin e strukturës speciale
Tirana, Vlorë, Shkodër, Durrës, Elbasan, Fier dhe Korçë janë qytetet ku Njësia Speciale Operacioni Forca e Ligjit në kuadër të paktët ‘anti-KÇK’ d...
Lajmi i rremë i RAI: “12 fishim i kanabisit” në Shqipëri. Rama: ‘Një turp gazetaresk!’. Policia: “Na ngjall indinjatë!’
Koment/ Sikur gazetari i RAI të kishte raportuar se në Shqipëri ‘është dyfishuar’ këtë vit kultivimi i kanabisit, edhe pse lajm i rremë, mund t...
George Soros akuzon Facebook-un se po punon për rizgjedhjen e presidentit Trump
Nga: AMY FURR   Facebook po ndihmon për të rizgjedhur Presidentin Trump në vitin 2020 në këmbim të mbrojtjes, pohoi miliarderi George S...
ZDF ka thënë për shqiptarët ‘mashtrues’. Rama: ‘Shprehje e turpshme’ ose ‘gabim i pafalshëm’.
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama kritikoi ashpër moderatorin e ZDF, Marcus Lanz, për komentin e tij në lidhje me shqiptarët, të cilët i konside...
Rreth 100 studentë dalin në protestë, shumica anëtarë të forumit të PD-së, raportojnë mediat
Mediat raportojnë se sot studentët e Universitetit të Tiranës kanë nisur një protestë me parullën “Raketat e Iranit na rrënuan konviktet’. Mediat ...
Bordi editorial i New York Times mbështet dy kandidatët për president.
New York Times njoftoi të Dielën vonë që bordi i tij editorial po shkëputet "nga kuvendi" dhe do të mbështesë dy kandidatë për president në vitin 20...
Faqja 4 prej 38« E para...23456...102030...E fundit »