Piramida, marrëzia komuniste që do të rilindë si qendër invacioni në Tiranë
Nga Richard Vines, Bloomberg Ngjan si një park fantastik skateboard-i apo qendër tregtare moderne të braktisur, me sipërfaqen e saj të paanë e ...
Sulejmani organizoi dy sulme ndaj Shqipërisë. Vdekja e tij do t’i japë një shans paqes
  Koment nga: faktor.al/ Gjeneral major iranian Qasim Sulejmani, i vrarë nga helikopterët e SHBA në aeroportin e Bagdadit, është përgjegjës për ...
FOTO: Imazhet që përkufizuan botën në vitin 2019
338 FRANCES MARTEL 31 Dhjetor 2019193 Fundi i dekadës solli me vete një 2019 të tronditur - një vit të përcaktuar nga protesta globale, r...
Biden thotë se nuk do t’i bindet thirrjes së Senatit për gjyqin e impeachment kundër Trump.
Nga: Fox News/ Ish zëvendës presidenti Joe Biden tha të Premten se ai nuk do të bindet ndaj thirrjes së Senatit për të dëshmuar në gjyqin për i...
Media londineze për vrasjen e Beqirit (Alex): ‘Ishte nga burrat më të kërkuar të Suedisë’.
Ekzekutimi i Flamur Alex Beqiri para gruas dhe fëmijës së tij në Londër në prag të Krishtlindjes ka qenë i lidhur me disa vrasje gangland në Suedi...
Arabia Saudite dënon me vdekje pesë persona për vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi
Një gjykatë Saudite, ditën e Hënë, ka dënuar me vdekje pesë persona për vrasjen e gazetarit të gazetës Washington Post, Jamal Khashoggi, i cili u ...
Serbia ka përdorur një buxhet 20 milion dollarësh për shkatërrimin e fabrikave dhe uzinave në Shqipëri. SPAK mund ta hetojë/ Qafoku në Top Talk:
Në studion e emisionit “Top Talk”, të gazetarit Denis Dyrnjaja ishte i ftuar gazetari Roland Qafoku. Temë dite në studio ishte krijimi i SPAK dhe ...
Hakerat shqiptar sulmojnë faqet në internet të AMA dhe AKEP
  Faqet në internet të Autoritetit të Mediave AudioVizive (AMA) dhe Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP) janë sulmua...
Eksperti i OSBE: Ligji i medias është përmirësuar mjaft, kemi punuar bashkë me qeverinë.
Përfaqësuesi i OSBE për lirinë e medias, Harlem Désir, publikoi sot një koment ligjor për hartimin e ligjit për mediat në Shqipëri, pas shumë kons...
49 gazetarë të vrarë në vitin 2019/ Reporterë pa Kufi.
AFP,17 Dhjetor 20190 Paris (AFP) - Dyzet e nëntë gazetarë u vranë në të gjithë botën në vitin 2019, thanë të martën Reporters without Borders(G...
Faqja 5 prej 38« E para...34567...102030...E fundit »