Nolte: Të gjithë jemi lodhur me median. Media as besohet, as ka më fuqi.
Nga: JOHN NOLTE Real Clear Politics, një sit jo-partizan (dhe i domosdoshëm) që mban gjurmët e sondazheve të panumërta dhe i kalkulon ato mesat...
Vetëvendosja e Kosovës vallë bën ‘sikur’ kundër serbëve? Takimi sekret në Tiranë dhe të tjerët.
Takimi i anëtarit të VV’së, Xhelal Sveçla, me drejtorin e zyrës për Kosovën në Beograd, Marko Gjuriq, në Tiranë është përfolur shumë. Fotografinë ...
“Gjergj Fishta është nga Mirdita, shkruan “Shêjzat” e Ernest Koliqit dhe Martin Camajt
Nga: Monsinjor Zef Oroshi” Gjergj Fishta është nga Mirdita, shkruajnë “Shêjzat” e Ernest Koliqit dhe Martin Camaj, të cilët kanë botuar shkrimi...
Një djalë e humbi të atin për shkakun e lajmit të rremë në media/ Rama
Nga Durrësi kryeministri Rama tregoi para gazetarëve rastin e një djali që humbi babain e tij për shkak të këtij abuzimi. Edi Rama: Kam takuar ...
Lajmi i rremë i sjell vdekjen një banori në ish- kënetën e Durrësit
Koment/ Mund të ndodhin ngjarje më të tmerrshme, nëse do ë vazhdojnë të lëshohen lart e poshtë lajme të rreme dhe njerëzit, në vend që t’i luft...
Gazetarja e l’Avenire e Vatikanit arrestohet për lajmet e rreme nga Durrësi
Gazeta  e l'Ávenire pranë Vatikanit  ka publikuar një lajm në të cilin përshkruan gjendjen në qytetin e Durrësit. Është ky artikull që Xhulia A...
Mesazhi i Vittorio Sgarbi-t pas tërmetit tragjik: Supet e maleve dhe supet e shqiptarëve nuk janë kërrusur kurrë
Pas tërmetit tragjik, bilanci i viktimave të të cilit sa vjen dhe rritet, në mbështetje të popullit shqiptar kanë qëndruar shumë figura të larta t...
Media/ Meta sulmon ambasadën e SHBA, vulos armiqësinë me Reformën në Drejtësi dhe fundin e tij.
Koment/  Presidenti Ilir Meta prej ditësh tashmë ka marrë përsipër edhe një herë tjetër që të sulmojë shtetin në zemrën e tij, në Kushtetutë. Jo ve...
Suedia ndërpret hetimet për përdhunim ndaj Julian Assange
STOCKHOLM (AP) — Hetimet mbi dyshimin për përdhunim ku përfshihet themeluesi i WikiLeaks, Julian Assange, i cili aktualisht ndodhet në burg në Bri...
Dhuna e ‘Astir’ ndaj gazetarit të Top Channel dënohet nga Organizata “Reporter pa Kufij”.
Ka reaguar “Reporter pa Kufij” pas incidentit të ditës së djeshme gjatë protestës së banorëve të Astirit që kërkonin të bllokonin prishjen e objek...
Faqja 5 prej 37« E para...34567...102030...E fundit »