Gjermania e zemëruar me ambasadorin e SHBA që i ka bërë thirrje për shpenzime të ulëta të mbrojtjes
  AFP John MACDOUGALL Politikanët gjermanë kërcenuan të dëbojnë të martën ambasadorin e SHBA Richard Grenell lidhur me kritikën e tij t...
Heshtja e mediave rrethon masakrën myslimane të të krishterëve
  Udhëheqësit politikë dhe personalitetet publike po binin mbi vete këtë fundjavë për të dënuar sulmet e xhamisë në Zelandën e Re, ndërsa ...
Një fotografi që flet shumë, madje shumë, për Emmanuel Macron.
Emmanuel Macron ka mbaruar, fotografia që e shkatërron atë: ja ku ishte, ndërsa xhaketat e verdha shkatërronin Parisin Një fotografi që flet sh...
Telefonat e militantëve të PD bien në ora 23.00. ‘Të enjten protestë!’. Si në qershor 2017, kryetari: “Alo. Je kandidat për deputet!”.
Koment/ Një mesazh i rrufeshëm ka zgjuar nga gjumi militantët demokratë mbrëmjen e vonë të së hënës, pas orës 23. 00. Gjatë ditës, kryetari i P...
Këshilli i Lartë i Prokurorisë është mbledhur për procedurën ku do të zgjidhet Prokurori i Përgjithshëm i Republikës
Këshilli i Lartë i Prokurorisë është mbledhur sot, martë, rreth orës 10:00 në mbledhjen e tetë të institucionit të ri, me në fokus dy çështje të r...
LSI si garipe përballë Gjermanisë
Nga Luan Rama* E lexova me vëmendje deklaratën e ambasadores së Republikës Federale të Gjermanisë në Tiranë, të publikuar gati dy orë më parë....
Gjermania: ‘Deputetët që ikën- ikën; tani me të rinjtë shpejtoni për në Evropë!’
“Shqipëria gjendet përpara vendimmarrjes të rëndësishme të Bashkimit Evropian dhe për këtë nuk duhet humbur kohë“. Kështu është shprehur Ambasa...
Shtyllës së tensionit të lartë i vihet tritol në zonën e ‘betejës kundër shtyllave’.
( FOTO: Pas shpërthimit shtyllës i ka ngelur vetëm një pjesë e këmbës)/ Zona e Fushë- Krujës ka qenë ‘historikisht’ zona e betejave kundër shty...
KQZ bën thirrje ‘imediate’ për listat e komisionerëve. PD-LSI në ‘mosbindje zgjedhore’
KQZ ka bërë thirrje që partitë të dorëzojnë listat e komisionerëve “ sot, jo më vonë!”. PD dhe LSi nuk përgjigjen. Sot në mëngjes KQZ u bëri th...
Putin në Krime, kur Rusia shënon pesë- vjetorin e aneksimit. Ditë feste në Krime
Flamuj rus valëviten përreth qytetit kryesor Simferopol të Krimesë ditën e hënë në shenjë të pesë vjetorit të aneksimit të gadishullit nga Ukraina...
Faqja 2 prej 23812345...102030...E fundit »