Inspekton qendrën pritëse për emigrantët/ Mediat e huaja, jehonë vizitës së Melonit në Shqipëri
Sot në një vizitë zyrtare kryeministrja italiane Giorgia Meloni do të inspektojë qendrën pritëse për emigrantët e paligjshëm në Gjadër. Meloni do të pritet nga kryeministri Edi Rama dhe të dy do k...
Scholz i drejtohet Putinit: Do të mbrojmë ‘çdo centimetër’ të territorit të NATO-s
Aleanca është e gatshme të mbrojë çdo centimetër të territorit të vet, nëse do të jetë e nevojshme,  tha kancelari gjerman, Olaf Scholz, në një me...
Eksponentë të qeverisë, lidhje me mafien? Rama sfidon RAI3: Më thoni një emër që ka kaluar në gjykim
Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur RAI3 në lidhje me akuzat se eksponentë të qeverisë kanë lidhje me mafien. Rama i ka kërkuar gazetarit ...
Meloni në Tiranë, tre ditë para zgjedhjeve në PE: ANSA
Lajmi që kryeministrja italiane Giorgia Meloni do të vizitojë Shqipërinë në 5 qershor është pasqyruar gjerësisht edhe nga mediat e vendit fqinj. A...
Abuzimet me ujësjellësin e Vlorës/ Balluku denoncon skemën, “Do t’i çojmë në SPAK!”
Zëvendëskryeministrja, njëherësh Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku në takim me punonjësit e AKUK Vlorë, tha se kjo ndërma...
Trump shpallet fajtor për 34 akuza, çfarë pritet të ndodhë tani.
Një juri e Nju Jorkut shpalli fajtor Donald Trump për 34 akuza për falsifikim të të dhënave të biznesit, duke mbyllur kështur gjyqin njëjavor të i...
Gjermania kundër Mitsotakis për Belerin: Kërcënimet greke ndaj Shqipërisë, fjalë boshe!
Kërcënimet e Greqisë për të penguar hyrjen e Shqipërisë në BE thekson gazeta gjermane “Frankfurter Allgemeine Zeitung” janë fjalë boshe. Kryemi...
Modernizimi i UBT/ Rama: Synimi ynë, që ta bëjmë sa më atraktiv, edhe për studentët e rajonit
UniversitetitBujqësor i Tiranës në partneritet me Universitetin BOKU të Vjenës nisin së bashku një rrugëtim 4-vjeçar, që synon ta transformojë UBT...
“Forbes España”: Shqipëria mes destinacioneve të preferuara ndërkombëtare të spanjollëve këtë verë
Megjithëse Spanja është destinacioni kryesor evropian për spanjollët kur planifikojnë udhëtimet e tyre verore, kërkimet për të dalë nga “vendpushi...
“Keni ende shumë për të parë”, Rama-opozitës: Votoni rezolutën anti-korrupsion e mos e bojkotoni, askush s’e ndal.
Kryeministri Edi Rama ftoi nga foltorja e parlamentit opozitën që të votojë rezolutën anti-korrpsion të paraqitur prej Partisë Socialiste seancën e kësaj të hëne. Rama në fjalën e tij theksoi s...