Ekonomia u rrit me 3.6 për qind/ U mbështet nga ndërtimi dhe administrata, ulet bujqësia
Ritmet e rritjes ekonomike janë përshpejtuar në fillim të këtij viti. Sipas Instat, Produkti i Brendshëm Bruto në tremujorin e parë të vitit 2024 ...
Frenon rritja e çmimeve/ Ekspertja: Ekonomia e vendit me rritje të qëndrueshme
Treguesit aktualë makro dhe mikro vënë në pah se rritja ekonomike në vendin tonë është në nivel të qëndrueshëm. Kështu u shpreh ekspertja e eko...
Projekti i dhëndrit të Donald Trump në Shqipëri, Rama: Do të sjellë fitime të jashtëzakonshme për vendin
“Ne kemi nevojë për super luks, ashtu si një shkretëtirë ka nevojë për ujë”. Kështu shprehet kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në një prononcim të shkurtër për “Financial Times”, sa i takon pla...
Samiti i NATO-s në SHBA/ Temat që do diskutohen nga udhëheqësit e aleancës ushtarake
Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75...
Kreu i SPAK përgënjeshtron Bardhin: Nuk ka asnjë kallëzim ndaj Olsi Ramës
Në një takim të zhvilluar me gazetarët, kreu i SPAK Altin Dumani u është përgjigjur disa pyetjeve, për çështje që kohët e fundit kanë qenë në qendër të vëmendjes. Një prej këtyre çështjeve ësht...
CENSI shqetëson Kishën Katolike: Na kanë ikur besimtarë jashtë se s’ka mundësi…
Kisha Katolike nëpërmjet një deklarate për mediat ka shprehur shqetësimin për rezultatet e Censit2023 dhe efektet që rënia e numrit të popullsisë ...
Qytetari piu helm para SPAK për mikrodreditë, Dumani: I keqardhur si prokuror dhe si qytetar
Një ngjarje e rëndë ndodhi disa ditë më parë para Prokurorisë së Posaçme, ku Pal Trashaj u vetëflijua pasi nuk i ishte gjetur zgjidhje problemit t...
Kreu i SPAK konfirmon hetimin pasuror ndaj Berishës: Do ta çojmë në GJKKO kur…
Altin Dumani është pyetur sot nga gazetarët lidhur me hetimet për dosjen Partizani, dosje për të cilën Sali Berisha dhe dhëndri janë nën masë arresti. Lidhur me ecurinë e hetimeve, gazetarja e ...
“21 Janari” në SPAK! Dumani: Jemi të detyruar të regjistrojmë hetim penal.
Gjatë një takimi informal me gazetarët, kreu i SPAK, Altin Dumani, tha se SPAK është i detyruar të regjistrojë hetim penal  për “21 Janarin”. “...
Ekstradimi i Arben Ahmetajt/ Kreu i SPAK: Jemi në pritje nga Zvicra, deklaratat për ‘RAI 3’ po verifikohen
Kreu i Prokurorisë së Psaçme, Altin Dumani ka folur gjatë një takimi me gazetarët. I pyetur në lidhje me ekstradimin e Arben Ahmetajt, ai tha s...