COVID 19/ Kryeministri Rama: ‘Tre ditë, të paktën, nuk do të lëvizë asnjë automjet në rrugë!’.
  Nga dita e nesërme (e premte)  në orën 06:00 deri të dielën në mesnatë do të pezullohet edhe qarkullimi i automjeteve private në Tiranë,...
Shqipëria me 23 qytetarë të infektuar me COVID-19, nga rreth 300 të testuar.
“Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 145 raste për COVID-19 dhe në total janë gjithsej 298 raste të testuara. Deri në këto momente 23 raste kanë...
Akademia e Shkencave Kosovë mesazh klasës politike: ‘Po e çoni vendin drejt zhbërjes!’
Akademia e Shkencave thotë se  kauza populiste e Qeverisë, mbijetesa politike e Presidentit, kërcënimi i Gjykatës Speciale, nuk janë më të rëndësi...
Organizata Botërore e Shëndetit shpall koronavirusin ‘Pandemi’.
Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), ka shpallur sot koronavirusin pandemi, raporton BBC-ja. Deri më tash, nga ky virus janë infektuar mb...
Reuters: Kosova ka frikë se Sh.B.A mund të tërheqë trupat për shkak të tarifave në Serbi
  ( Sot po mbahet seanca parlamentare e jashtezakoshme ku disktohet mbi marredheniet e qeverise se Kosoves me SHBA)/ Fatos Bytyci, Reuters Mars ...
Kosovë/ Kurti nuk ia del të bllokojë informacionin nga Amerika. Miratohet seancë e jashtëzakonshme në Kuvend për raportet më SHBA.
Kryesia e Kuvendit e ka miratuar kërkesën e deputetëve të PDK-së për seancë të jashtëzakonshme. Seanca mbahet sot në orën 15.00. Këtë e ka b...
Që nesër do të jetë thuajse verë: temperatura maksimale deri në 27 gradë. Le të marrim kurajë.
Nëse sot dhe nesër do te kthehet mot i bukur por me temperatura mesatare, nga e enjtja do të fryjnë erëra te nxehta Shiroku që do të ngrenë maksim...
COVID-19/ Që nesër rrugët do të kontrollohen nga Policia dhe Ushtria. ‘Kjo është kohë lufte rreth secilit…’/ Kryeministri Rama
Kryeministri Edi Rama paralajmëroi se nga nesër, do të vendosen postblloqe të Policisë së Shtetit dhe Ushtrisë në të gjitha rrugët e Tiranës, për ...
COVID-19/ Shënohet viktima e parë në Shqipëri
DURRËS- Është shënuar viktima e parë nga koronavirusi në Shqipëri. Ajo është pacentja që rezultoi rasti i parë  i infektuar në qytetin Durrësit...
Ministrja e qeverisë së Mbretërisë së Bashkuar diagnostikohet me koronavirus
OLIVER JJ LANE Nadine Dorries, një ministër e shëndetësisë në qeverinë e Mbretërisë së Bashkuar të Boris Johnson është diagnostikuar me Coronav...
Faqja 20 prej 479« E para...10...1819202122...304050...E fundit »