Ç’ISHTE KJO DITË ‘GRUSHTI’?
Frrok Çupi/ Tani është pasdite, madje edhe ftohtë; mund të thuash me siguri se 5 dhjetori 2017 kaloi. Vjen nata e thellë dhe njerëzit mblidhen në vat...
Mashtrimi: Erion Veliaj, në të njëjtën sekondë edhe në Tiranë edhe në Abruzzo, Itali
Në sa vende mund të ndodhet Erjon Veliaj, kryetar i Bashkisë Tiranë, në të njëjtën kohë? Këtë pyetje shtron ‘Lapsi.al’ që ka investiguar veprimet ...
Edi Rama, kur fajtori kërkon fajtorët e përmbytjes së autostradës Tiranë – Durrës
Nga : 27 al. Nëse e Edi Ramën e vendos para faktit, ai thotë gjithmonë se kjo është qesharake. Qesharake ishin uljet e avionëve piper në Divjak...
FOTO: Hyrja për në Vlorë, siç nuk e keni parë kurrë. Ku është Mifoli?…
(FOTOT: Nga Gent Shkullaku, LSA)/ Vjosa, që gjatë natës, ka çarë argjinaturën në afërsi të urës së Mifolit dhe ka vërshuar drejt fshatrave Fitore, ...
PA KOMENT: Ushtria evakuon banorë të rrezikuar nga përmbytjet. VIDEO
Pavarësisht kushteve tejet të vështira meteorologjike, helikopterët e ushtrisë janë ngritur në fluturim për të evakuuar disa familje që kishin mbe...
OPOZITA NUK ËSHTË SHTET!
Nga: L. Skiro/ Sot, ditën më të keqe që ka dhuruar natyra për njeriun në këtë tokë, nuk është. Po përmbytet gjithë vendi, po rrezikohet jeta dh...
Përmbytjet nxorën në shesh mosbesimin
Nga: Laert Skiro/ Si ‘të binte ky mort...’, kësaj here u panë në sy individi dhe shteti. Shteti ishte paralajmëruar se do të kishte reshje të t...
Përse nuk e thotë kush që autostrada u përmbyt prapë nga palmat?
Përmbytja e autostradës Tiranë – Durrës ka ndodhur përsëri prej projektit të mbjelljes së palmave, i cili ngushtoi ose i mbylli fare kanalizimet. ...
Një natë shumë e vështirë kaloi, por më e keqja nuk ka kaluar.
Shqipëria kaloi një natë të vështirë, por duket se më e keqja nuk ka mbaruar. Të paktën 315 persona janë evakuuar gjatë natës sipas Ministrisë së ...
Cila është deputetja më e re që vjen në Kuvend?
(FOTO: Elena Xhina, deputete e mundshme)/ Pas dorëheqjes së deputetit të PDIU, Bujar Muça pritet që vendin e tij ta zërë zonja Elena Xhina. ...
Faqja 20 prej 129« E para...10...1819202122...304050...E fundit »