Kim shkon në KLP, ndjek nga afër procesin e zgjedhjes së kreut të ri të SPAK
Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ka shkuar në sallëne KLP për të ndjekur nga afër procesin për zgjedhjen e keut të ri të SPAK. Në sallë po raporton ...
Yuri Kim zbardh takimin me Ramën dhe Peleshin në Kryeministri
Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka reaguar pas takimit të zhvilluar mëngjesin e sotëm në Kryeministri me kreun e qeverisë Edi Rama, mini...
Ambasadorja Yuri Kim takohet me Ramën dhe Peleshin në Kryeministri. “Presim DefenderEurope2023”
TIRANË- Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar një vizitë në Kryeministri. Mësohet se Kim ka qëndruar për rreth një orë në ambient...
Moska po përgatit një ofensivë të madhe për fillim të vitit: paralajmëron ministri ukrainas i Mbrojtjes
Presidenti rus Vladimir Putin po përgatit një ofensivë të madhe për fillimin e vitit të ri. Këtë lajm e ka bërë zyrtar Ministri Ukrainas i Mbrojtj...
E dashura 56-vjeç urdhëroi djegien për së gjalli të të dashurit 61-vjeç. Ndihmës kishte të birin.
Një borxh prej 1 milionë lekësh i ka kushtuar jetën në mënyrë makabre një 61-vjeçari në Tiranë. Menduh Shaban Kurt-Deda u vra në vitin 2017, ngjar...
Na duhet një prokuror si Deda
Frrok Çupi Deda nuk është më, por as Rikard Ljarja- aktori ynë i dashur, nuk është më mes nesh. As Elida Cangonji, vajza që çau linjat telefonike ...
SHBA ka gati sistemin Patriot për Ukrainën. Rusia kërcënon me ‘pasoja të paparashikueshme’.
Ambasada ruse në SHBA ka reaguar rreth lajmeve të qarkulluara në media për dërgimin në Ukrainë të sistemit mbrojtës Patriot, që do të rriste ndjes...
Moti i keq përqëndrohet në zonën Shkodër- Lezhë, ja si paraqitet situata në vend
Agjencia e Mbrojtjes Civile ka publikuar të dhënat më të fundit në lidhje me situatën e përmbytjeve si pasojë e reshjeve të shumta që kanë për...
Aeroporti i Vlorës në ndërtim, ‘më i madh se Rinasi dhe se Athina’, thotë kryeministri Rama.
Kryeministri Edi Rama ka ndarë një video në rrjetin e tij social Facebook ka ecuria e punimeve e Aeroportin e Vlorës. Rama shprehet se do jetë aer...
Zgjedhja e prokurorit të SPAK/ Çfarë ndodh nëse 2 kandidatë marrin numër të barabartë votash?
Nga Adriatik Doçi Zgjedhja e kreut të ri të SPAK ka prodhuar polemika dhe debate politike. Përfaqësues të opozitës kanë ngritur dyshime për ndi...