Për herë të parë, që nga viti 1973, Izraeli aktivizon nenin që çon në shpalljen e luftës
Qeveria e Izraelit ka aktivizuar nenin 40 të Kushtetutës izraelite, i cili do të thotë shpallje lufte. Neni 40 aktivizohet për herë të parë që nga...
Ambasadorja shqiptare, nga aeroporti i Tel Aviv: Jemi në kontakt me çdo shqiptar që jeton në Izrael
Ambasadorja shqiptare në Izrael, Meri Kumbe ka dalë me një njoftim për të gjithë qytetarët shqiptarë që jetojnë atje pas sulmit nga Hamasi me qind...
Sulmohet verbalisht ambasadori i SHBA-së në Serbi: ‘Vrasës që shëtit në Beograd’
“Vrasësi po shëtit nëpër Beograd, i ftohtë si vdekja”, “vrasësi i fëmijëve”, “Kosova dhe Metohija është pjesë e Serbisë”, “Populli serb është me R...
‘Jemi në luftë’, thotë Netanjahu; armiku ynë do të paguajë çmimin.
"Ne jemi në një luftë," thotë kryeministri i Izraelit Benjamin Netanyahu, pasi një sulm i papritur palestinez pa qindra raketa që goditën Izraelin...
Hungaria kundër Kosovës: “Kosovarët të ndalojnë së provokuari serbët”
Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban ka mbajtur një qëndrim kundër Kosovës, duke iu referuar zhvilimeve më të fundit të ndodhura në Zveçan, ku u...
“Sulm terrorist e tinëzar”, e quajti Bearbock e Gjermanisë sulmin serb të 24 shtatorit.
Ministrja e Jashtme e Gjermanisë, Annalena Bearbock dënoi sulmin terrorist ndaj policisë së Kosovës dhe kërkoi nga Serbia të çojë përpara procesin...
Prokuroria flet zyrtarisht për vdekjen e 3-vjeçarit pas trajtimit në klinikën e dhëmbëve: ‘Neglizhencë mjekësore’.
Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet ndaj klinikës dentare ku humbi jetën një fëmijë 3 vjeç në kryeqytet. Organi i akuzës bën të ditur se ngja...
Ambasadori Hovenier: ‘SHBA e gatshme ta këshillojë Kosovën për statutin e Asociacionit’.
Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka thënë të mërkurën se Shtetet e Bashkuara janë të gatshme ta këshillojnë Kosovën në hartimin e ...
Unioni i Gazetarëve dënon dhunën ndaj Gjergj Zefit: ‘Kërcënim ndaj lirisë së fjalës!’.
Gazetari dhe botuesi i portalit Pamfleti, Gjergj Zefi është dhunuar dje me sende të forta në Tiranë. Motivet e këtij sulmi mbeten ende të paqar...
‘Serbia të hapë hetim serioz dhe të dorëzojë kriminelët!’: PS, rezolutë për sulmin në Banjskë.
Partia Socialiste ka miratuar një rezolutë për dënimin e sulmit me armë në veri të Kosovës, Banjskë, ku një grup i armatosur hapi zjarr ndaj Polic...