Milanoviç i thotë Begajt: Shqipërisë për në BE po paragjykohet si vend mysliman
Presidenti i Kroacisë, Zoran Milanoviç ka shprehur mbështetjen për anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Evropian. Gjatë një konference të për...
Foltorja kërcënon kandidatët e PD në Vaun e Dejës. Drini: Mund të ndodhë gjithçka.
Kandidatja e PD-së për Vaun e Dejës në zgjedhjet e 14 majit është shprehur se kërcënimet dhe presionet nga përfaqësuesit e koalicionit Bashkë Fito...
Nënshkruhet marrëveshja me Man. City. Rama: Akademia me qendër në Durrës, do i shërbejë edhe talenteve nga rajoni
Manchester City do ketë Akademinë dhe Shkollën e futbollit në Durrës. Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se është firmosur marrëveshja me "City Foo...
Këta janë 6 personat e përfshirë në vrasjen e Ardian Nikulaj
Kreu i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku doli pak minuta më parë në një konferencë për shtyp, për të bërë të ditur zbardhjen e vrasjes së b...
Policia zbardh vrasjen e Nikulajt në Lezhë, Rrumbullaku: Vrasësi shtetas portugez, shpallen në kërkim ndërkombëtar 6 persona
Policia e Shtetit ka dalë në një konferencë për shtyp në lidhje me ngjarjen kriminale të ndodhur pak ditë më parë në Lezhë,  ku u vra Ardian Nikul...
PE paralajmëron për ndërhyrjen ruse për krijim tensionesh në Ballkanin Perëndimor
Radio Europa e Lirë Parlamenti Evropian, në një raport kushtuar ndërhyrjes së huaj në Evropë dhe në Ballkanin Perëndimor, e ka dënuar mundësinë...
Një histori me Belindin, që vetë ngre gishtat e mesit teksa Meta ngre dy gishtat e demokracisë
Nga Ardit Rada Në maj të vitit 2021, pak pasi PD dhe LSI kishin pësuar disfatën e thellë në zgjedhjet e atij prilli, rastisi të përballesha në ...
Profil kandidati në zgjedhje/ Komunisti Marko Dajti nuk ka fonde për fushatën: ‘Do të ndaj 100 litra raki!’.
Kandidati i partisë “Fronti i Majtë”, Marko Dajti, që kandidon për Bashkinë e Tiranës, ka qenë i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ku foli pë...
Belind Këlliçi pa diplomë të shkollës së mesme, Roland Bejko: ‘Nëse ka shkelur ligjin, shteti të veprojë!’.
Kandidati i PD-së, Roland Bejko i ftuar në Report Tv u ndal në programin e tij për Tiranën, ndërsa nuk munguan as akuzat për kundërshtarët politik...
‘Lundrimi mbi lBunë nuk është më vetëm një ëndërr’: Benet Beci shpalos idenë e portit te Ura e Bunës
Kandidati socialist për Bashkinë e Shkodrës ka dhënë të tjera detaje sot në lidhje me projektin për ‘Hyrjen e Shkodrës, projektin e prezantuar dje...