Bukuritë e Shqipërisë “joshin” norvegjezët: Destinacioni i ri i pushimeve verore 2024
Tradicionalisht, një numër jashtëzakonisht i madh i rezervimeve verore vijnë gjatë Krishtlindjeve dhe javëve të para pas Vitit të Ri, shkruan në n...
Plot pjata me mish dhe vjersha në fb
Frrok Çupi Ky vit i ri me festa dhe me plot gjëra të padëshiruara. Hape facebook-un: Të bëhet sikur hyn në sallën e ngrënies ku sapo janë ng...
zbardhet dëshmia e Shkëlzen Berishës në GJKKO: “Me ministrat e babait jam njohur që në vegjëli…”.
Shkëlzen Berisha u paraqit këtë të mërkurë për herë të parë para GJKKO, për të dëshmuar mbi tragjedinë e Gërdecit. Gazetari Ermal Vija ka siguruar...
Ditë gjyqesh për Rithemelimin! Në GJL rekursi për vulën, në GJKKO masa për Berishën! Të birin e presin për Gërdecin
Në Gjykatën e Lartë do të mbahet këtë të mërkurë (27 dhjetor) seanca për rekursin që Komisioni i Rithemelimit ka depozituar për vendimin e Gjykatë...
Vdes Wolfgang Schäuble, 81 vjeç, ish-ministri i financave, politikani më jetëgjatë gjerman
Ka ndërruar jetë në moshën 81 vjeçare, Wolfgang Schäuble, ish ministri gjerman i financave. Sipas njoftimit të familjes, politikani 81-vjeçar ka n...
Elsa Lila, viktimë e paragjykimeve dhe thashethemeve.
Kur Kledi Kadiu shpalli fituesin e Festivalit të 62 të RTSH, në sallë ra një heshtje dhe pati pasthirma habie, “si ka mundësi”. Dhe kishte kupt...
Rama, takim me trupin diplomatik: Ishte një vit i mirë për Shqipërinë
Kryeministri Edi Rama, gjatë takimit të fundvitit me përfaqësuesit e trupit diplomatik në Shqipëri, tha se viti që po lëmë pas ka qenë një vit i mirë për vendin tonë, kjo falë edhe suportit të t...
Kreditë për mjekët, policët e ushtarakët/ Rama: Interesin e paguan shteti.
Kryeministri Edi Rama mbajti fjalën e tij gjatë një aktiviteti në lidhje me zbatimin e programit të kredive të favorshme për shtëpi për familjet e...
BE arrin marrëveshjen për politikat e migracionit dhe azilit
Marrëveshja politike për reformën e Paktit të Migracionit dhe Azilit është arritur mes Këshillit të BE-së, Komisionit Evropian dhe Parlamentit Evr...
Sulmet e Berishës, reagon kreu i SPAK: ‘Jam imun ndaj retorikës politike e mediatike!’
Drejtuesi i SPAK-ut, Altin Dumani, gjatë një takimi pune të Qendrës për Studimin e Demokracisë dhe Qeverisjes, ka deklaruar se “retorika politike ...