Koronavirusi mbyll UK/ Johnson: ‘Në qoftë se nuk ndjekin rregullat, Policia do t’i marrë me forcë”.
Qeveria britanike ka urdhëruar qytetarët ë të qëndrojnë në shtëpi dhe të dalin vetëm një numër i kufizuar dhe në rrethana të limituara. Gjithashtu...
Turqit luftojnë koronavirusin me armën e fshehtë: kolonjë
Nga: Fulya OZERKAN Stamboll (AFP) - Në Turqi, spërkatja e duarve me kolonjë ka qenë prej kohësh një ritual për një vizitë te berberi, një vakt ...
Drejtori i Urgjencës Kombëtare preket nga CoVid 19; Manastirliu i uron shërim të shpejtë
Ministrja e Shendetesise ka konfirmuar kete mesdite se Drejtori i Urgjences Kombetare, Skender Brataj eshte prekur nga koronavirusi. Me nje she...
Iluzioni: As alkoholi as drogat nuk të mbrojnë kundër Covid-19, përkundrazi.
Situata ku ndodhemi është e vështirë për të gjithë ne. Por më e vështirë është për personat e varur nga alkooli apo droga. Duke menduar s...
DW: Kjo është java e stuhishme e koronavirusit në Shqipëri
Pandemia e COVID-19 ka hyrë në javën e shpërthimit intensiv në Shqipëri. Dyfishohet numtri i viktimave dhe të infektuarve, shkruan Deutsche Welle....
Humbja e shijes, nuhatjes, mund të jetë një shenjë treguese e koronavirusit
    Nga Edmund DeMarche | Fox News Humbja e shijes dhe nuhatjes mund të jenë shenjat e hershme te koronavirusit Humbja e aftësis...
Spanjë, më shumë se 2,000 të vdekur: Zëvendës-Kryeministrja e shtruar në spital
Vdekjet janë mbi 1.800 dhe 30 mijë subjekte të testuara pozitivë. Pacientët presin më shumë se 30 orë në radhë Valentina Dardari Edhe Spanja...
Testi i virologëve mbi Covid-19: ‘Qëndron në ajër deri në tre orë “
Një ekip i virologëve ka treguar se Coronavirus arrin të rezistojë më gjatë sesa pritej, deri në tre orë në ajrin e laboratorit. Ftesa është që të...
Kryeministri Edi Rama, apel qytetarëve ‘që nesër mos numërojnë mijëra të vdekur…’.
Kryeministri Edi Rama në një komunikim në FB ka bërë sërish apel qytetarëve që të sensibilizohen në këtë luftë që nesër mos numërojnë mijëra të vd...
COVID-19/ Rama: “Të ndalim me çdo kusht kërdinë. Kjo është java e shpërthimit të bombave, do humbim njerëz, por…:
Kryeministri Edi Rama paralajmëroi se kjo do të jetë java më e vështirë e shpërthimit intensiv të “bombave”, siç e cilëson ai COVID-19. “Ta qep...
Faqja 58 prej 527« E para...102030...5657585960...708090...E fundit »