Përfundon mbledhja e Këshillit Politik, Rama: PD kërkoi kohë, diskutimet ishin pozitive. I qëndrojmë ‘5 qershorit’.
Ka përfunduar mbledhja e Këshillit Politik për ndryshimet Zgjedhore. Kryeministri Edi Rama, menjëherë pas këtij takimi është shprehur se në këtë m...
Shtetet e Bashkuara i bën thirrje BE për liberalaizimin e vizave me Kosovën.
Komiteti për Punë të Jashtme i Dhomës së Përfaqësuesve në SHBA, i bëri thirrje Këshillit të Bashkimit Evropian, që të përmbushë premtimin ndaj Kos...
Bashkim Fino për mos-shkarkimin e Presidentit: “Po njollosim veten tonë”/
Sot është mbledhur Komisioni Hetimor për Presidentin e Republikës, ku pas diskutimeve të deputetëve pritet miratimi i raportit përfundimtar që...
Bisedimet ‘pa rrugëdalje’ të BE mbi pandeminë u zgjatën deri të Dielën
Udhëheqësit e Bashkimit Evropian të Shtunën përfunduan ditën e tyre të dytë të bisedimeve pa një marrëveshje për një fond masiv stimulimi për të k...
Qeveria ndalon jetën e natës/ Manastirliu: S’ka më disko e pub-e, as në ambiente të hapura dhe as të mbyllura!
Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu doli në një deklarate mbi vendimin e Qeverisë për ndalimin e hapjes se klubeve të natës, diskove, ...
Shtetet Gjermane apelojnë në Kongresin e SHBA për të mos tërhequr trupat
BERLIN (Reuters) - Kryeministrat e katër shteteve Gjermane u kanë bërë thirrje anëtarëve të Kongresit të Sh.B.A që të bllokojnë planet për tërheqj...
Francë, Krishtërimi nën sulm.
Emanuel Pietrobon Nantes, Francë, e Shtunë 18 Korrik. Ishte pothuajse 8 e mëngjesit kur u përhap lajmi se një zjarr shpërtheu brenda katedrales...
Kosovë/ Thaç iu drejtohet qytetarëve: ‘ Procesi i Speciales nuk nisi sot, por akuzon prej 21 vjetësh luftëtarët e lirisë’.
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në fjalimin e mbajtur sonte rreth intervistimit nga Gjykata Speciale për aktakuzën ndaj tij, ka thënë se për sh...
Vdes John Lewis, ikonë e të drejtave civile, kongresmen për 33 vjet
-Si i ri, ai u frymëzua nga jo dhuna e Rosa Parks dhe Martin Luther King, Jr., duke filluar shpejt karrierën e tij si një aktivist për të drejtat ...
Kujdes fëmijët, po vjen një lojë virtuale e rrezikshme, siç ka qenë ‘Balena Blu’/ Policia e Shtetit.
Në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e krimeve kibernetike, Njësia “C” për Hetimin e Krimeve Kompjuterike, në Departamentin e Policisë ...
Faqja 58 prej 588« E para...102030...5657585960...708090...E fundit »