Dialogu strategjik SHBA-Shqipëri/ Escobar: Shqipëria, partner i besueshëm! Ka rol të rëndësishëm.
  Në Departamentin e Shtetit është duke u zhvilluar në këto momente dialogu strategjik midis qeverisë së Shteteve të Bashkuara dhe qeveris...
Genc Pollo dhe Tritan Shehu kërkuan dosjen e Berishës, por ia mbathën kur dëgjuan pseudonimet “Trëndafili” dhe “Sqepari”
Gazetari Adriatik Doçi tregoi në studion e “Euronews Albania” se si mbeti e paverifikuar dosja e Sali Berishës duke risjellë  në vëmendje rrëfimet...
Uashingtoni zyrtar: Berisha u shpall “non grata” për shkak të korrupsionit, institucionet shqiptare duhet ta hetojnë.
Në Departamentin e Shtetit është duke u zhvilluar në këto momente dialogu strategjik midis qeverisë së Shteteve të Bashkuara dhe qeverisë Shqiptar...
Njerëzit duan qeveri të mërzitshme Sunak, thotë deputeti konservator
Seniori Tory Huw Merriman thotë se një qeveri e Rishi Sunak ka të ngjarë të jetë "më e mërzitshme" - diçka që ai beson se është thjesht "ajo që nj...
Spartak Ngjela: SPAK ka dështuar, Arben Kraja duhet të flasë me emra
Avokati Spartak Ngjela ka deklaruar ditën e sotme se SPAK-u ka dështuar. Teksa ka komentuar deklaratën e kreu të SPAK  Arben Kraja, i cili tha pak...
Rama në Izrael organizon ‘Natën e Nderit’ për shqiptarët atje! “Shpëtimi i hebrenjve, pjesë e ‘thesarit’ tonë kombëtar”, tha Rama
Në mbyllje të vizitës së tij dyditore në Jerusalem, Kryeministri Rama mori pjesë në aktivitetin “Nata e Nderit”, organizuar në emër të të gjithë shq...
Whatsapp del jashtë funksionit
Aplikacioni WhatsApp ka dalë jashtë funksionit mëngjesin e kësaj të marte. Për pasojë, përdorues të shumtë nuk kanë mundësi të kenë akses në të...
Bardhi i PD: ‘Berisha s’është ofertë për Shqipërinë, as unë s’e votoj!’
Në procesin e negociatave mes 2 palëve të Partisë Demokratike, në tryezë nuk ka asnjë kërkesë për tërheqjen e padisë në Apel për vulën e partisë d...
Vdekja e Lear Kurtit në Komisionin Parlamentar/ Rrumbullaku: Brenda 48 orësh jap shpjegime të plota, respektoni mundin e policëve!
Mbledhja e Komisionit për Sigurinë Kombëtare ka nisur me debate të ashpra. Deputeti i PD, Ferdinand Xhaferraj kërkon që drejtori i Policisë së Sht...
Rezoluta kundër raportit të Dick Marty, Nikolla u dërgon letër anëtarëve të KiE: Korrigjoni gabimin tragjik ndaj Shqipërisë dhe Kosovës
Pas kryeministrit Edi Rama, edhe kryeparlamentarja Lindita Nikolla, u ka dërguar letër kryeparlamentarëve të shteteve anëtarë të Këshillit të Evro...