Kryeministri Rama paralajmëron ‘Luftën e panjohur’ kundër grupit kriminal ‘KÇK’
Kryeministri Edi Rama, nga Ohri ku po bën një bashkëbisedim me gazetarët shqiptarë, ka shpjeguar arsyen e mungesës së tij në publik, kohët e fundi...
Po Vucic, si mendon për ‘Shengenin Ballkanik’ dhe negociatat me BE?!
“Procesi i integrimit në BE nuk varet nga ne, ne thjesht bëjmë punën tonë”, deklaroi presidenti i Serbisë gjatë fjalës së tij në konferencën e mba...
“Shengeni i Ballkanit Perëndimor”, Rama: S’është ideja ta ndajmë Ballkanin Perëndimor, s’ka arsye që Kosova të vetëpërjashtohet
Pas deklaratës së kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vucic në konferencën e mbajtur pas taki...
PO VERIFIKOHEN PROKURORËT E BASHËS
(FOTO: Nick Muzin, lobist i Bashes)/ -Dërguan dosjen e Bashës në gjykatë pa firmën e kolegut të tyre-   Dosja hetimore në ngarkim të...
Stadiumi që zëvendëson ‘Qemal Stafën’ tani do të quhet ‘Air Albania Stadium’.
  Merr fund odiseja e diskutimit si do të quhet Stadiumi i ri në Tiranë. “Air Albania Stadium”, ky do të jetë emri i impiantit më moder...
Pompeo sulmon Rusinë dhe Kinën në fjalimin e Berlinit
Sekretari i Shtetit i Shteteve të Bashkuara, Mike Pompeo ka paralajmëruar për rreziqet që paraqiten nga Rusia dhe Kina dhe i ka bërë thirrje NATO-...
Dosja e Lulzim Bashës bllokohet në Prokurorinë e Tiranës
Drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj thotë se grupi hetimor për kontratat e lobimit në SHBA është përçarë dhe se dosja gjendet në ...
Pse dërgohet Basha i pandehur në Gjykatë? Loja e ‘KÇK’ për ta shpëtuaar nga SPAK
Koment/ -Edhe 2 zyrtarë të tjerë të PD nën hetim për çështjen e lobimit. Por Ristani deklaroi se nuk ka firmosur kurrë- Prokuroria e Tiranës...
Atentati i Shkozetit, dy ditë pas procesit gjyqësor mbi tokat në Gjirin e Lalëzit
Nga: Anila Hoxha/ TCH Koment/ Para atentatit, në Gjykatën e Apelit Durrës, është zhvilluar një proces që lidhet me tokat në Gjirin e Lalëzit...
Matthew Palmer: ‘Mini-Shengen- iniciativë premtuese. BE do t’i kthehet në Maj negociatave me Ballkanin’
I dërguari i posaçëm i Departamentit Amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer kërkon që Këshilli Europian t’i rikthehet çështje...
Faqja 62 prej 447« E para...102030...6061626364...708090...E fundit »