Sondazh paneuropian: Respekt i madh për kancelaren Merkel
Një raport i ri i bazuar në sondazhin e kryer në 12 shtete të BE-së sugjeron se kancelarja në largim e Gjermanisë, Angela Merkel, është shumë e re...
Lindita Nikolla, kryetare e Kuvendit. Fjalimi i parë: ‘Do të jetë legjislatura e avancimit drejtë familjes europiane!’
Lindita Nikolla është zgjedhur kryetare e Kuvendit për të udhëhequr këtë legjislaturë të re.  Në fjalën e saj, Nikolla  ka falënderuar të gjith...
Ndahet nga jeta Paulin Preka, 86 vjeç, Mjeshtri i Madh i humorit shkodran.
Eshtë ndare nga jeta në moshën 86-vjeçare Mjeshtri i Madh i humorit shkodran dhe mbarë shqiptarë, Paulin Preka. Kolosi i humorit shqiptar mbylli p...
Covid19/ Ndërron jetë 28-vjeçarja dhe bebja e palindur në Kosovë
Një 28-vjeçare shtatzënë ka ndërruar jetë nga COVID në Kosovë. Bëhet fjalë për Liberta Selacin, me profesion grimere, nga Vushtria. Lajmin e trish...
Rama në Pulja/ Guvernatori: ‘Pavarësisht sa e vogël është Shqipëria, ai është një nga liderët më të rëndësishëm të Europës!’
Kryeministri Edi Rama ndodhet në Itali, Pulja, ku ka zhvilluar disa takime me zyrtarët më të lartë atje për arsimin turizmin dhe emergjencat. Ai ë...
New York Post/ Profecia e Bin Laden në 2010: Joe Biden do ta çojë SHBA drejt katastrofës!
The News York Post thotë se Osama Bin Laden e kishte paralajmëruar një herë grupin e tij terrorist të Al Kaedës që të mos e shënjestronte Joe ...
“Afganistani sot është si Shqipëria e ’97-s”: Shqiptarja që jetoi tre vite në Kabul
Kjo është Denalda Kuzumi e cila për tre vite ka jetuar dhe punuar në Kabul.  Në një intervistë për gazetarin e  Top Channel Muhamed Veliu,  a...
Kontribute në luftën kundër terrorizmit global/ Qeveria Amerikane vlerëson drejtorin e Anti-terrorit, Gledis Nano.
Në emër të Qeverisë Amerikane, ambasadorja Yuri Kim i dorëzoi Gledis Nano, Drejtorit të Drejtorisë së Antiterrorit në Policinë e Shtetit një certi...
“Jam ulur dhe po i pres”/ Kryebashkiakja e parë femër rrënqeth me fjalët: ‘Talebanët po vijnë të më vrasin, askush s’më ndihmon dot’.
Romancierja dhe publicistja turko-britanike, Elif Shafak ka publikuar në rrjete sociale, fjalët rrëqethëse të zonjës Zarifa Ghafari, kryebashkiake...
Ndahet nga jeta Ramush Tahiri, gazetar, politikan dhe politolog kosovar
Të premten (13 gusht) ka ndërruar jetë politologu kosovar, Ramush Tahiri, njofton Radio Evropa e Lire. Tahiri një periudhë ka qenë këshilltar i...
Faqja 2 prej 6512345...102030...E fundit »