Ndahet nga jeta Prof. Dr. Paskal Haxhi, juristi, pedagogu dhe negociatori i shquar
Ka ndërruar jetë në moshën 90-vjeçare Prof. Dr. Paskal Haxhi. Lajmin për vdekjen e tij e dha ish-kryetarja e AMA-s dhe studente e prof. Haxhi, ...
Laurent Wauquiez, njeriu që mund ta sjellë Emmanuel Macron me këmbë në tokë…
( FOTO: Laurent Wauquiez)/ Laurent Wauquiez, për Macron ka qenë një pjesë e lehtë. Ai nuk kishte kurrë dyshime serioze se një 42 vjeçar do të f...
Pavlina, një diplomate ndryshe…
Nga: Anila Rezhda, shkrimtare/ Pavlina Evro, atletja shqiptare që në 1984-rën do thyejë dhe mbajë deri më sot rekordin në 1500 m në Nicë, Franc...
Cila është deputetja më e re që vjen në Kuvend?
(FOTO: Elena Xhina, deputete e mundshme)/ Pas dorëheqjes së deputetit të PDIU, Bujar Muça pritet që vendin e tij ta zërë zonja Elena Xhina. ...
Deputeti i PDIU, Bujar Muça, dorëzon mandatin
Deputeti i PDIU, i zgjedhur në Elbasan ka vendosur të largohet nga Kuvendi i Shqipërisë. Ai është drejtuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQ...
Bill Clinton përballet me akuza të reja për ngacmim seksual.
Ish- presidenti Bill Clinton raportohet se përballet me një seri të re akuzash për ngacmim seksual nga katër gra, të cilat pohojnë se incidentet j...
Liberalët janë të zemëruar ndërsa Melania Trump zbulon ‘planin e saj sekret’ për Krishtlindjet.
Presidenti Trump tha se do t’i japë fund traditës Obama që uronte “Gëzuar Festat” (“Happy Holidays,”) dhe në vend të kësaj do të urojë “Gëzuar Kri...
E dini cili ishte Toto Rinna? Mund të lindë ‘pas 100 vjetësh’ burri që u bë zot shtëpie 13 vjeç…
"Do të duhen të kalojnë dhe 1000 vite që të lindi një tjetër Torro Riina. Kam bërë një gjë të madhe, jam bërë mbret", kështu shprehej gjatë orës s...
Denada Rondos, shqiptarja që dëbohet sot. Hyri në Amerikë me pasaportë false.
32-vjeçarja kishte hyrë ilegalisht në SHBA me një pasaportë të një vajze të ngjashme me të, dhe vetëm një vit më vonë kishte kërkuar azil, por për...
Ismail Kadare gjen diplomatin ‘par excellence’ te Behgjet Pacolli i Kosovës.
Shkrimtari i shquar shqiptar, Ismail Kadare, ka pritur në shtëpinë e tij në Paris, zëvendëskryeministrin e parë, njëherësh shefin e diplomacisë ko...
Faqja 2 prej 2412345...1020...E fundit »