Themeluesi i IKEA-s, Ingvar Kamprad, vdes në moshën 91 vjeç
Themeluesi suedez i kompanisë  Ikea, shumë e njohur edhe në Shqipëri e në mbarë botën, ka vdekur në moshën 91 vjeç, njoftoi kompania. Themelues...
Sot, Ismail Kadare- 82 vjeç
Më 28 janar të vitit 1936, 82 vite më parë, lindi poeti dhe shkrimtari i shquar shqiptar, Ismail Kadare. Kadare lindi në Gjirokastër, ku përfun...
Dëshmia: Fatos Klosi ka rol në vrasjen e Azem Hajdarit
-Autori hedh dyshime edhe për vrasjen e ministrit Ahmet Krasniqi- Nga:  Ylber Zeneli: Habitem! dhe me vjen neveri per nivelin e ulet te medi...
Shfaqet ‘Arta Marku’ si Drejtore e Policisë së Shtetit
Pas lirimit nga detyra të Haki Ҫakos, deri para pak ditësh ishin rënditur tetë kandidatë për postin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Sht...
Putin bën pagëzimin vjetor dhe manifeston forcë, zhytet në liqenin e ngrirë në veri të Moskës. VIDEO
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka treguar vazhdimisht se di të përballojë sfida të vështira fizike. Përveçse pëlqen gjuetinë, sportet ekstrem...
Ç’iu desh kjo punë Bashkim Finos? Si një top futbolli, për te FSH Futbolli.
Nga Laert Skiro/ Po ç’iu desh kjo punë Bashkim Finos?! I shkurtër sa nuk ka më, sa një top futbolli; por që kandidon për futbollin. I sëmurë, s...
Një lamtumirë e dhimbshme për ne!
Nga: Sali Berisha/Fb Te dashur miq, sot familja jone me dhimbje dhe pikëllim te thelle i dha lamtumiren e fundit një njeriu shume te dashur për te ...
E kaluara e neglizhuar e ‘kryeministrit të ardhshëm të Greqisë”.
Lideri aktual i opozitës Greke, lider i partisë Nea Demokracia, Kyriakos Mitsotakis, përflitet si favorit për kryeministër i nesërm i Greqisë. ...
E rrallë për ne, këtu nuk ka të tillë: Kryetari i Vushtrrisë shpenzon 69 Euro
(FOTO: Kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri)/ Kryetari i sapo zgjedhur i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, ashtu siç kishte premtuar ka publikuar në w...
Presidenti Meta shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Dr. Agim Sallaku
Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ka shprehur dhimbjen e thellë dhe ngushëllimet e sinqerta për ndarjen nga jeta të Doktorit të mirënjohur dhe ...
Faqja 21 prej 45« E para...10...1920212223...3040...E fundit »