Ndahet nga jeta aktorja e njohur e serialit Sulejmani i Madhërishëm. Kishte lindur në Shkup
Aktorja turke Sabina Tozi, e cila u bë e njohur nga publiku në serialin “Sulejmani i Madhërishëm”, ndërroi jetë në moshën 76 -vjeçare. Sabina Ajru...
Altin Prenga: Filip Haxhari është një ndër ekspertët më të mëdhenj botëror të orizit.
Filip Haxhari është një ndër ekspertët më të mëdhenj botëror të orizit. Ka qenë sipërmarrësi i njohur Altin Prenga, i cili ka publikuar një fot...
Erifili Bezhani, vlonjatja e diplomuar në Marsejë, që fshinte rrugët e Tiranës
Nga Nini Mano Portreti i Erifili Bezhanit, në vitet e fëmijërisë sime të hershme, në imazhin e përftuar ashtu, vjedhurazi bisedave të kujdesshm...
“Nuk dua të largohem kurrë”/ Në cilin prej plazheve shqiptare po pushon Dua Lipa?
Dua Lipa vazhdon të shijojë pushimet verore në Shqipëri së bashku me familjen dhe të dashurin e saj, Anwar Hadid. Gjatë këtyre ditëve, autorja ...
Mbërrin në Tiranë krahu i djathtë i Yuri Kim/ Kush është zv.ambasadori? Karriera e Demian Smith
Faqja e ambasadës amerikane ka publikuar profilin dhe karrierën e mëparshme të zëvendësit të Yuri Kim në Shqipëri. Demian Smith ka nisur detyrën s...
Ndahet nga jeta aktori i humorit nga Saranda, Haki Spaho pësoi ishemi cerebrale
Është ndarë sot nga jeta në moshën 70-vjeçare humoristi nga Saranda, Haki Spaho.  Aktori i humorit ka humbur jetën si pasojë e ishemisë cerebrale....
Humbëm Vera Isakun, pioniere e fjalës së lirë, gazetare dhe shkrimtare e dashur.
Sot në mbremje na gjëmoi një lajm i rëndë: Vera Isaku u nda nga jeta Vera shkoi  pas një sëmundje një vit e gjysmë të gjate dhe të pashërueshme...
Rrënjët e thella të revolucionit konservativ të Trump
Luca Gallesi Në panoramën e gjerë të serive televizive të ofruara nga një mori platformash streaming, të disponueshme për një audiencë gjithnjë...
Papa Françesku ‘kurrë nuk do të jetë si tani’ pas operacionit të zorrës së trashë
THOMAS D. WILLIAMS, PH.D. ROME - Luis Badilla, redaktor i grumbulluesit gjysmë zyrtar të lajmeve në Vatikan, Il Sismografo, tha të mërkurën se ...
Vdes në moshën 67-vjeçare poeti dhe kineasti Petrit Ruka. Rama: ‘Petrit Ruka nuk është i famshëm, por nuk gjendet në pazar!’
Ndahet nga jeta në moshën 67 vjeçare poeti dhe kineasti i shquar Petrit Ruka. Prej një viti Ruka vuante nga një sëmundje në zemër, betejë të cilën...
Faqja 3 prej 6512345...102030...E fundit »