Bullgaria në krah të negociatave: ‘Nëse gaboni, atëherë prisni edhe xhihadistë, edhe Rusi, Kinë e Turqi në Ballkan’.
Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut duhet të marrin datë për negociata, pasi do të bëhej një gabim historik nëse nuk i lejojmë t’i fillojnë negociata...
VAN ROMPUY: BE NUK MUND TË BLLOKOJË NJË KANDIDAT TË PËRSHTATSHËM
“Asnjë anëtar i BE-së nuk mund të bllokojë anëtarësimin e një vendi kandidat që ka provuar se përshtatet më së miri me familjen europiane”. Kështu...
Spanja lëshon urdhër të ri arresti ndërkombëtar për ish-presidentin katalonjas, Puigdemont
  Madrid (AFP) - Një gjykatës spanjoll ka nxjerrë një urdhër të ri ndërkombëtar për arrestimin e ish presidentit Katalonjas Carles Puigdem...
Kryeministri i Etiopisë, Nobel për Paqe
  Kryeministri i Etiopisë, Abiy Ahmed është shpallur fituesi çmimit Nobel për Paqen për vitin 2019-të. Ai u shpall fitues i 100 i këtij çm...
Isabel Santos në vend të Knut Fleckenstein- raportuese për Shqipërinë
Nga: European Western Balkans/ Eurodeputetja portugeze, Isabel Santos pritet të përzgjidhet raportuese për Shqipërinë në Parlamentin Evropian. ...
Ish presidenti francez, Sarkozy para gjykatës për financime ilegale, dyfishe, të fushatës.
( AFP) Ish presidenti francez, Nicolas Sarkozy humbi gjyqin e  fundit në gjykatën e apelit ditën e Marte kundër një urdhri që e dërgoi në gjyq me ...
Fushata e Joe Biden kërkon që media të censurojë Rudy Giulianin
Fushata presidenciale e ish- zëvendëspresidentit Joe Biden ka dërguar një letër në çdo rrjet televiziv, duke kërkuar që ta mbajnë larg kryebashkia...
Ndahet nga jeta Jacques Chirac, ish president i Francës/ Familja.
Jacques Chirac, ish president i Francës, vitet e fundit të jetës së të cilit u dëmtuan nga skandale korrupsioni, ka vdekur në moshën 86 vjeç. A...
Trump: ‘Do ta merrja Çmimin Nobel për Paqe nëse ata e japin ndershmërisht… Por këtë nuk e bëjnë”.
Presidenti Trump ditën e Hëne gjatë një takimi me reporterët nga Pakistani tha se mund të çmohet me Çmimin Nobel për Paqe ‘në qoftë se ata e japin...
Tselentis, sizmologu i paditur penalisht për mashtrim.
Akis Tselentis, sizmiologu grek i cili tha se rajoni i Ballkanit dhe Shqipëria do të goditej nga një tërmet apokaliptik ka shkaktuar jo pak herë p...
Faqja 3 prej 4512345...102030...E fundit »