Ndahet nga jeta Dick Marty, hartuesi i raportit kundër liderëve të UÇK-së
Ish-senatori dhe prokurori zviceran Dick Marty ka ndërruar jetë në moshën 78-vjeçare. Marty u bë i njohur ndërkombëtarisht si anëtar i Këshillit t...
Vdes Wolfgang Schäuble, 81 vjeç, ish-ministri i financave, politikani më jetëgjatë gjerman
Ka ndërruar jetë në moshën 81 vjeçare, Wolfgang Schäuble, ish ministri gjerman i financave. Sipas njoftimit të familjes, politikani 81-vjeçar ka n...
Aktori Mirush Kabashi ka vdekur sot në orët e para, në moshën 75-vjeçare. Njofton familja
Është ndarë nga jeta në moshën 75-vjeçare aktori i mirënjohur, Mirush Kabashi. Lajmin e kanë bërë të ditur familjarët e tij, të cilët nëpërmjet nj...
Ish-sekretari amerikan i Shtetit vdes në moshën 100-vjeçare. Kush është Henry Kissinger!?
Ish-sekretari amerikan i Shtetit, Henry Kissinger, i cili luajti një rol të rëndësishëm dhe polarizues në politikën e jashtme amerikane gjatë Luft...
Vdes Zef Deda, aktori shkodran, i njohur si ‘Charlie Chaplin’.
Aktori i mirënjohur Zef Deda ka ndërruar jetë sot në moshën 73-vjeçare pas një beteje të gjatë me një sëmundje të rëndë. Zef Deda ishte një nga...
Shqiptarja Mira Murati arriti në majën e botës së inteligjencës artificiale.
“Mira Murati ka pasur një karrierë mbresëlënëse si lidere teknologjike dhe së fundmi si shefe e teknologjisë e OpenAI, pas largimit të Sam Altman,...
Kush është Dritan Rexhepi? Në vitin 1998 vrau dy policë, arratisja e 2007 dhe hera e fundit në Shqipëri
Dritan Rexhepi u arrestua në Stamboll ku kishte shkuar me pasaportë kolumbiane me emrin Benjamin Garcia Në Shqipëri Dritan Rexhepi akuzohet se ...
Lamtumirë Vladimir Prifti, regjisori i famshëm i filmave shqitarë!
Ka ndërruar jetë në moshën 81-vjeçare këtë të dielë, regjisori i filmave Vladimir Prifti. Regjisori la pas një sërë veprash të paharrueshme, me...
Edi Rama mes Sali Berishës e Fatos Nanos
Nga Martin Leka Po e themi që krye të herës. Në një situatë normale dhe demokratike, të gjithë duhej të merreshim me qeverinë. Si qeveriset dhe si ...
Profil/ Kush është Enkeleda Millonai, prokurorja që po heton Berishën?
Prokurorja Enkeleda Millonai, që po heton Sali Berishën dhe që urdhëroi arrestimin e dhëndrit të tij Jamarbër Malltezi për aferën e klubit Partiza...