Mësoni cili është Jeff Sessions, Prokurori i ardhshëm i Amerikës!/ VIDEO
  (FOTO: Senatori Jeff Session) Sen. Jeff Sessions është përzgjedhur nga Presidenti i zgjedhur Donald Trump si Prokuror i Përgjithshëm ...
Jared Kushner, burri i Ivanka-s, AS-i politik i klanit Trump
(FOTO: Ivanka Trump, Jared Kushner dhe dy fëmijë të tyre: Arabella dhe Jozeph, i treti Theodhore nuk ndodhet në foto) Nga Katia Fache/ Ai ës...
Pse kishin thënë se Bannon e të tjerë janë “të egër” për shqiptarët?!
(FOTO: Stephen Bannon dhe Reince Priebus, të zgjedhur nga Donald Trump si pjesë e administratës presidenciale) Veritas.com.al/ Stephen Banno...
Lot, trëndafila dhe përqafime: Hillary Clinton në ditë zie për humbjen!
Nga CHARLIE SPIERING/ -John Podesta qante pa pushim. Bill Clinton vetëm qante. Hillary Clinton përqafonte anëtarët e ekipit të saj që përjetoni...
Melania do të jetë e para emigrante First Lady që nga viti 1825!
(FOTO: First Lady Melania Trump) Ndërsa Donald Trump fitoi Presidencën e  Shteteve të Bashkuara të Mërkurën në mëngjes, kombi amerikan në të nj...
VIDEO/ Cila është gruaja që filmoi skandalin e kryetarit të Gjykatës? Profil i shkurtër
“Kam tridhjetë muaj që jam nëpër gjyqe. I kam fituar gjyqet në shkallë të parë, shkallë të dytë. Kam marrë dhe vendim për ta nxjerrë jashtë nusen ...
Tom Hayden, kundërshtari i famshëm i Luftës në Vietnam, vdiq në moshën 76 vjeç.
  Para një ore mediat njoftuan vdekjen e aktivistit të famshëm amerikan kundër Luftës, Tom Hayden Hayden vdiq në moshën 76 vjeç, në shtëpi...
Kozara Kati e AKIP: Ambasadorit të SHBA do t’i kthej dekoratën!
  Një ditë më parë, Ambasada e Shteteve të Bashkuara, ka komentuar protesëtn e Aleancës kundër Importit të Plehrave, si një "protestë e Pa...
Kandidati për Shtëpinë e Bardhë që nuk njeh asnjë lider të huaj
  Libertariani Gary Johnson tha para pak kohësh se nuk e dinte nga binte qyteti sirian i Alepit… dhe gjithçka ndodhi drejtpërdrejt në një ...
Peres fitoi çmimin Nobel, por ëndrra e tij mbeti iluzive në Lindjen e Mesme
  Shimon Peres, i cili vdiq të Mërkurën në moshën 93 vjeç, nuk e realizoi kurrë vizionin e tij për ndërtimin e Lindjes së Mesme sipas marr...
Faqja 34 prej 38« E para...1020...3233343536...E fundit »