Ekonomia amerikane krijon 4.8 milion vende pune vetëm në qershor, numër rekord që nga viti 1939.
Ekonomia amerikane krijoi punë me një ritëm rekord në muajin qershor, ndërsa firmat morën më shumë staf pas rënies së koronavirusit. Lista e pa...
Segmenti Milot-Fier/ Rama: Korridori blu një ambicie dhe prioritet, do lidhë jugun e Kroacisë, Malin e Zi, Shqipërinë dhe Greqinë
Gjatë prezantimit të segmentit Milot-Fier Kryeministri Edi Rama ka thënë se do të jetë me pagesë por do të ketë dhe rrugë pa pagesë me kushte të t...
Hapet gara për koncesionin Milot- Fier, Balluku: 115 kilometra për 75 minuta, do të lehtësojë bashkëpunimin rajonal dhe europian
Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku ka prezantuar sot projektin e segmentit Milot- Fier i cili është 115 kilometra dhe tashmë është hapur...
“Shqiptarët janë lodhur nga politika”, Yuri Kim për klimën e biznesit në vend
Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim, ishte e pranishme gjatë prezantimit të indeksit së biznesit për 2019 nga Dhoma amerikane. Në fjalën e saj Yuri...
Tuneli i Llogarasë /Për 10 minuta nga Orikumi në Palasë
Kryeministri Edi Rama e konsideroi sot “tunelin e  Llogarasë një vepër me rëndësi strategjike për turizmin në rivierën e Jonit. Në shpalljen e ...
Shfaqet projekti i tunelit të Llogarasë. Rama: ‘Do të realizohet shumë shpejt!’
Kryeministri Edi Rama dekaroi se do të realizohet shp[ejt projekti i tunelit të Llogarasë. Ai bëri  prezantimin e garës ndërkombëtare për tunelin ...
Bëhet gati ligji për regjistrimin e pronarëve shqiptarë. Nis gjuetia mbi paratë e fshehura në parajsat fiskale.
Muhamed Veliu/ TCH Qeveria ka nisur konsultimin publik për një projektligj përmes të cilit synohet identifikimi të gjithë shqiptarëve që ka...
Rifillojnë flututrimet nga Rinasi/ TIA: ‘Nisjet ende të kufizuara’.
Rinisin fluturimet ne Aeroportin “Nene Tereza”. TIA ka njoftuar se diten e sotme rifillojne fluturimet nga Vjena, Beogradi, nga Athina dhe nje flu...
Përfundon Bypassi i Fierit, Rama: Brenda muajit hapim garën për “Korridorin Blu”
Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm sot në inaugurimin e hapjes së Bypass-it të Fierit, ndërsa tha se nga sot rruga është në dispozicion të pu...
Do të hiqet edhe TVSH. Rama për biznesin e vogël: Do kenë zero taksa, do jenë aleatë të shtetit
Kryeministri Edi Rama premtoi sot në një konferencë për mediet, se shumë shpejt biznesi i vogël nuk do ketë taksa fare. Ai vlerësoi biznesin ...
Faqja 1 prej 2812345...1020...E fundit »