Për vitin 2023 Shqipëria ishte zbulimi i italianëve. Turistët italianë në vendin tonë renditen të dytët
  Vizitorët nga shteti fqinj kanë shënuar rekord. Vetëm në gjysmën e parë të vitit mbi 310 mijë italianë kanë vizituar Shqipërinë. Shifrat...
Nafta në Shpirag, parashikohet deri në 4 milionë dollarë fitime në ditë
Taksat që do mblidhen çdo vit nga nxjerrja e naftës në Shpirag dhe jo vetëm, parashikohet të arrijnë deri në disa qindra milionë dollarë sipas eks...
Rama në Shpirag: “Jemi para testit përfundimtar, po i afrohemi orës vendimtare”
  Kryeministri Edi Rama nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale shfaqet më Shpirag, atje ku pak kohë më parë u fol për zbulimin e n...
Policia bllokon 21 mjete lundruese përgjatë vijës bregdetare, në liqene dhe lumenj.
Policia Kufitare dhe Njësia Policore Detare ka ushtruar kontrolle përgjatë gjithë vijës bregdetare, hapësirave liqenore dhe at...
Pushuesit largohen pas fundjavës në Shqipëri. Rëndohet trafiku drejt Kosovës.
Trafik i rënduar është krijuar pasditen e së dielës në afërsi të Rrugës së Kombit. Shkak është bërë kthimi në Kosovë i pushuesve që kanë kaluar push...
Vlorë: Në dy javët e para të gushtit hynë në port mbi 28 mijë turistë.
  Vlora këtë verë ka qenë zgjedhja e shumë të huajve, veçanërisht italianëve. Nga 1 mijë e 600 persona që mbërritën në port mëngjesin e të hën...
Durrës: 2000 pasagjerë zbresin vetëm përgjatë paradites së sotme, shumica janë italianë
Në Portin e Durrësit vetëm gjatë paradites së sotme kanë mbërritur 2000 pasagjerë. Në një lidhje Live për “Shqipëria Sot”, gazetari Leonidha Musai...
Bllokohet Rruga e Kombit, radhë automjetesh edhe pikën kufitare të Vermicës, kthehen pushuesit nga Kosova
Pasditja e së dielës e ka gjetur Rrugën e Kombit dhe pikën kufitare të Vermicës me radhe të gjatë automjetesh. Qytetarët e Kosovës po kthehen p...
Mbi 5 milionë turistë/ Kryesojnë kosovarët dhe spanjollët
Shqipëria është kthyer në një destinacion të preferuar për turistët e huaj.Shifrat  e ministries se Turizmit tregojnë se gjatë periudhës janar-kor...
Radhë kilometrike në Kakavijë, emigrantë e turistë të huaj presin të hyjnë në Shqipëri
Radhë kilometrike është krijuar këtë fundjavë në pikën kufitare me Greqisë, teksa qindra makina presin të hyjnë në vendin tonë. Sikurse duk...