COVID19/ BE jep 180 milionë euro për Shqipërinë
180 milionë Euro i jepen Shqipërisë nga Komisioni Europian, si ndihmë për minimizimin e pasojave negative në ekonomi që kanë shkaktuar masat bllok...
Nafta, rënie historike e çmimit për fuçi. SH.B.A., Rusia dhe Arabia Saudite të përfshira nga koronavirusi dhe nga gabimet e Putin-it
21 prill 2020 Rënie historike e naftës, kuotimi i së cilës nga Wti për kontratat me dorëzim në maj humbet 74.22% duke u fundosur në 4.85 dollar...
COVID19/ Rama zbulon kostot e ‘luftës’: Gjysmë miliardi euro humbje nga beteja me virusin.
Sot, gjate komunikimit publi, kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se nga kjo betejë për një periudhë 4 mujore, nga maji në qershor parashikimi i...
Pandemia po shkakton recesion të thellë dhe mund të përkeqësohet: FMN
AFP 14 prill 20200 Uashington (AFP) - Pandemia e koronavirusit po e shtyn ekonominë globale në recesionin e saj më të thellë në një shekull,...
Koronavirus: ‘Bota përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh.
  Nga: Szu Ping Chan, reporter i Biznesit në  BBC News Ekonomia globale do të kontraktojë me 3% këtë vit pasi vendet në botë tkurren me...
BE alokon 100 milion euro për rindërtimin/ Rama: ‘Lajm i mirë, pavarësisht hallit të madh të përballjes me COVID-19″.
Ambasadori i BE-së në Shqipëri Luigi Soreca në një postim në faqen e tij zyrtare në Twitter njofton se Këshilli i Europës ka ndryshuar buxhetin e ...
Rumania ndalon eksportet e drithërave, frikë për furnizimin me ushqim.
  Nga: Irina Vilcu, Anatoly Medetsky dhe Megan Durisin Rumania u bë vendi i parë që ndërpreu eksportet e grurit gjatë pandemisë koronav...
FMN miraton 190,5 milionë dollarë mbështetje emergjente për Shqipërinë
Bordi Ekzekutiv i FMN-së miratoi sot 190,5 milionë dollarë (ose 174 milionë euro) mbështetje emergjente për Shqipërinë nën Instrumentin e Shpejtë ...
COVID19/ Ministrat e BE merren vesh për një paketë shpëtimi prej 500 miliardë euro për vendet evropiane të prekura.
(Italia ka qenë Në luftë me një borxh të madh që para krizës së koronavirusit)/ Ministrat e financave të BE kanë rënë dakord për një paketë shp...
Ja ku të ankoheni nëse keni probleme me bankat për shtyrjen e kredive!/ Edi Rama
Për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi, qeveria mori si masë lehtësuese për ata që kanë kredi, të shtyjë për tre muaj këstet. Për të gj...
Faqja 4 prej 10« E para...23456...10...E fundit »