Jahti gjigant, më i madhi në botë, ankoron në Sarandë, reagon edhe kryeministri Rama. FOTO+VIDEO/
SARANDE- Ky që ka ankoruar sot në Sarandë, padyshim ai mund të konsiderohet si një nga jahtet më të mëdhenj në botë. Bëhet fjalë për Sailing Yacht...
Pas shok-ut Marchionne bien titujt në Bursë: Makth në Piazza Affari
Aksionet e FCA bien në Bursë. Të hënën ne mëngjes- makth në Piazza Affari për Fiat Chrysler, qe po vuan ndryshimin traumatik të kreut pas përkeqës...
Hekurudha ku lëvizet me qirinj
-Shqipëria, i vetmi vend në rajon pa hekurudhë të elektrifikuar- Sipas një hartë të publikuar rishtazi nga ‘Independent’, Shqipëria është vendi...
Google gjobitet me 4.3 miliardë euro nga BE.
Google është goditur me një gjobë rekord prej 4.34 miliardë euro (£3.8bn) nga Bashkimi Europian për abuzimin në dominimin e tregut me përdorimin e...
Ky është njeriu më i pasur në historinë moderne; 55 miliardë më shumë se Bill Gates.
Jeff Bezos është personi më i pasur në historinë moderne. Themeluesi i rrjeti ‘The Amazon.com Inc.’, vlerësohet se ka një pasuri prej 150 milia...
Shqiptarët, më maskulistët në rajon, sipas Barometrit të Ballkanit.
  24 % e punonjësve shqiptarë e duan shefin mashkull, ndërsa në Kosovë- vetëm 12 % Punonjësit shqiptarë kanë preferencat e tyre dhe nuk...
Rritja ekonomike në Shqipëri do ngadalësohet/ BMI- Fitch
BMI Research, pjesë e grupit të njohur ndërkombëtar të vlerësimit, Fitch, ka publikuar në korrik raportin e fundit për indeksin e rrezikut në Euro...
Na ‘çmendin’ kaq shumë makina!, por shqiptarët kanë më pak se çdo vend Europian.
Shqipëria vijon të jetë vendi europian me numrin më të ulët të automjeteve për 1000 banorë, tregues ky që tregon se niveli i jetesës në vendin ton...
Pesë lek për ushqime, gjithçka tjetër për “luks”
Edhe pse gati gjysma e shpenzimeve të familjeve shqiptare shkojnë për ushqime, ato janë treguar të kursyera në tremujorin e parë të vitit 2018, te...
‘Euros i merren mendt’ nga luhatjet. Një ditë lart, pastaj poshtë si sot…
Dita e djeshme shënoi një rritje të madhe për monedhën e BE-së, Euron, por edhe për paundin britanik dhe dollarin amerikan. Por ditën e sotme, në ...
Faqja 4 prej 17« E para...23456...10...E fundit »