“The Times” shkruan se Shqipëria ndër vendet më interesante të Evropës për t’u vizituar
Nga hotelet e vogla butik në fshatrat franceze që prodhojnë verë, ishujt e pashfrytëzuar në Kroaci deri te peizazhet natyrore të Shqipërisë, ne ke...
Shqipëria “on top” në Europë/ 116 për qind numri i pasagjerëve në aeroport krahasuar me 2019
SHQIPËRI- Kryeministri i vendit, Edi Rama ka ndarë sërish të dhënat e Aviacionit Civil të Europës për rritjen e numrit të pasagjerëve përgjatë mua...
Monedha evropiane, Euro, humb sërish pikë përballë lekut
Monedha europiane ka nisur të humbasë përsëri pikë kundrejt  monedhes shqiptare. Vetëm në 5 ditë euro është dobesuar me 2 pikë. Sipas kursit të...
Për vitin 2023 Shqipëria ishte zbulimi i italianëve. Turistët italianë në vendin tonë renditen të dytët
  Vizitorët nga shteti fqinj kanë shënuar rekord. Vetëm në gjysmën e parë të vitit mbi 310 mijë italianë kanë vizituar Shqipërinë. Shifrat...
Nafta në Shpirag, parashikohet deri në 4 milionë dollarë fitime në ditë
Taksat që do mblidhen çdo vit nga nxjerrja e naftës në Shpirag dhe jo vetëm, parashikohet të arrijnë deri në disa qindra milionë dollarë sipas eks...
Rama në Shpirag: “Jemi para testit përfundimtar, po i afrohemi orës vendimtare”
  Kryeministri Edi Rama nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale shfaqet më Shpirag, atje ku pak kohë më parë u fol për zbulimin e n...
Policia bllokon 21 mjete lundruese përgjatë vijës bregdetare, në liqene dhe lumenj.
Policia Kufitare dhe Njësia Policore Detare ka ushtruar kontrolle përgjatë gjithë vijës bregdetare, hapësirave liqenore dhe at...
Pushuesit largohen pas fundjavës në Shqipëri. Rëndohet trafiku drejt Kosovës.
Trafik i rënduar është krijuar pasditen e së dielës në afërsi të Rrugës së Kombit. Shkak është bërë kthimi në Kosovë i pushuesve që kanë kaluar push...
Vlorë: Në dy javët e para të gushtit hynë në port mbi 28 mijë turistë.
  Vlora këtë verë ka qenë zgjedhja e shumë të huajve, veçanërisht italianëve. Nga 1 mijë e 600 persona që mbërritën në port mëngjesin e të hën...
Durrës: 2000 pasagjerë zbresin vetëm përgjatë paradites së sotme, shumica janë italianë
Në Portin e Durrësit vetëm gjatë paradites së sotme kanë mbërritur 2000 pasagjerë. Në një lidhje Live për “Shqipëria Sot”, gazetari Leonidha Musai...