Sulmohet me armë një shkollë në Florida; 17 nxënës të vrarë.
Të paktën 17 persona kanë vdekur pasi një djalë 19 vjeçapi zjarri në një kompleks të një shkolle të mesme në Parkland, Florida, tha policia. I ...
Qyteti i New York padit kompaninw e Harvey Weinstein: ‘Nuk qe e aftë të mbrojë stafin nga abuzimi!’
Prokurorët në New York kanë plotësuar dosjen e akllëzimit penal kundër Kompanisë 'Weinstein' me pretendimin se studio ka dështuar të mbrojë stafin...
Demokratët e Kongresit kapen duke gërhitur gjatë fjalimit të Nanci Pelosi mbi programin DACA. VIDEO
https://youtu.be/MHNx2KiyTWg Lidere e Minorancës në Kongres, Nanci Pelosi (D-CA) mori aq shumë kohë, rreth tetë orë, për fjalimin e mbajtur në Kongres mbi programin e Obamës, DACA. Gjatë tetë orëve...
Nancy Pelosi falënderon alienët ilegalë dhe prindërit e tyre që ‘morën në sy rrezikun’ duke thyer ligjin.
Lidere e Minorancës, Nancy Pelosi (D-CA) mbajti një monolog të gjatë prej tetë orësh në foltoren e Dhomës së përfaqësuesve ditën e  Mërkurë, duke ...
Tekstet e fundit të FBI: ‘Hillbillys,’ ‘qëllimi YNË’, Obama ‘do të dijë çdo gjë’.
Raundi më i fundit i teksteve të lëshuara mes agjentëve të FBI, Peter Strzok dhe Lisa Page zbulon se presidenti i atëhershëm, Obama donte “të dint...
Federalët arrestojnë gjykatësin e shtetit Texas; por deri të hënën detajet janë ’në dry’.
Autoritetet Federale arrestuan një gjykatës demokrat të shtetit Texas pas një seri  sulmesh në sallën e gjykatës dhe në shtëpinë e tij. Informacio...
Ekonomia në SHBA: Pagesa për orë pune kërcen në nivelin më të lartë që nga viti 2009.
Paga mesatare e orës së punës është rritur me 2.9 për qind në Janar, rritja më e madhe që nga viti 2009. Lajmet e mira mbi ekonominë Amerikane ...
Celebrities nuk pushojnë kundër Trump; kësaj here mallkojnë klimën që e solli.
Celebrities dhe aktivistët janë mbledhur në  ‘New York City’  të Hënën në mbrëmje në një tubim publik të titulluar ‘Shteti i Popullit të Bashkuar”...
Andrew McCabe, zëvendës drejtor i FBI jep dorëheqjen pas kritikave të Trump.
  Zëvendës drejtori i Burosë së Hetimeve, të cilin presidenti Trump e kritikoi për anësi politike, ka dhënë dorëheqjen. Andrew McCabe i...
‘DACA nuk mjafton”. Celulat e Soros tani iu sulen aleatëve, opozitës Demokrate në Shtetet e Bashkuara.
-“Në qoftë se Chuck (Schumer) nuk do të na lejojë të ëndërrojmë, ne nuk do ta lëmë atë të flejë!”, brohoritën aktivistët e alienëve ilegal- Akt...
Faqja 1 prej 2012345...1020...E fundit »