Stuhia katastrofike Harvey godet Texas; më e tmerrshmja në 13 vjet.
Stuhia ‘Harvey’ ka përfshirë Texas fillimisht me erëra deri në 130mph (215km/h) duke goditur zonat bregdetare. Stuhia më e fortë që godet terri...
Guvernatori i Texas-it shpall ‘gjendjen e katastrofës’ pak para ardhjes së stuhisë Harvey
Në një parashikim për një përmbytje të fuqishme që vjen nga Stuhia e Kategorisë 3, ‘Harvey’ guvernatori i Texas, Governor Greg Abbott shpalli gjen...
Sot pasdite pritet stuhia ‘Harvey’ me “shira katastrofikë’ në Teksas. E para pas 12 vjet e Kategorisë 3 në SHBA.
Zyrtarët e motit paralajmërojnë mundësinë e një shiu katastrofik, teksa stuhia "Harvey" po zbret për në qendër të bregut të Teksas. Stuhia prit...
Donald Trump e ka parë direkt, me sy të lirë, Eklipsin Diellor.
Edhe pse ishte thënë "mos e shikoni eklipsin pa mjete të duhura", presidenti Trump e ka parë direkt, me sy të lirë. Mediat kanë fotografuar dhe...
Eklipsi i Madh Amerikan ka nisur dhe po vazhdon…
Një hije gjigande e lëshuar nga Hëna kur ajo u vendos në diskun e Diellit sapo ka rënë në pbregun perëndimor të Afrikës Veriore. Gjatë një udhë...
Republikanët McCain, Romney, dhe Rubio përkrahin lëvizjen e majtë në Charlottesvile.
Siç tha Auric Goldfinger në rolin e James Bond se “Një herë ashtu ndodh, herën e dytë është koincidencë. Herën e tretë është vepërarmiku". Të m...
Të dy presidentët Bush, babë e bir, i sulen Trumpit për fjalët mbi Charlottesville
Ish presidentët George HW Bush dhe George W Bush, babë e bir, i kanë bërë thirrje Shteteve të Bashkuara që të kundërshtojnë "fanatizmin racial, an...
Në Baltimore zhvendosen katër statuja të Konfederatës në errësirën e natës.
Duke spastruar vjedhurazi historinë, në qytetin  e Baltimores janë zhvendosur katër statuja të memorjes së Konfederatës nga pasuria e qytetit nën ...
Shkatërrimi i monumenteve të Luftës Civile, tjetri në listën e liberalëve: Skalitjet e heronjve në Memorialin e Malit të Gurtë.
Pas dhunës që shpërtheu në Charlottesville të Virginia mbi tentativën për heqjen e monumentit të gjeneralit të Luftës Civile, Robert E. Lee, prote...
Charlottesville: Shpallet gjendja e emergjencës para demonstratave të të djathtëve ekstrem në SHBA.
Zyrtarët e Charlottesville në Virginia të Shteteve të Bashkuara  kanë shpallur gjendjen e emergjencës para një marshimi shumë të madh nga nacional...
Faqja 20 prej 32« E para...10...1819202122...30...E fundit »